Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha egy szobában vagytok az...

Ha egy szobában vagytok az újszülöttel, ott apukát nem zavarja az éjszakai többszöri felkelés/sírás?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és nem tudjuk, mi lenne a legjobb megoldás. A gyerekszobák a ház túlsó végében vannak, ahhoz elég messze, hogy macerás legyen folyton átmenni, talán meg sem hallanám a kicsi nyöszörgését


Na meg őszinte leszek, amúgy is jobban szeretném, ha az első pár hónapban velem lenne, nem a ház túlsó végében...


Szóval elvileg a mi szobánkban lesz a kiságy, viszont sokat gondolkosom rajta, nem fogja-e zavarni a férjemet, ha éjszaka esetleg többször felkel a baba és sír? Elég éber alvó, minden kis neszre képesy felkelni, és nem szeretném, hogy a munkahelyén állandóan hulla legyen, mert a fél èjszakán át fent van.


Nálatok ez hogy műkődik?



2020. okt. 19. 20:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
Én költöztem át a gyerekszobaba az első pár hónapban. Férjem korán kel, sokat vezet, úgyhogy hagytuk aludni. Mi rengeteget éjszakaztunk.
2020. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
58%
Nem "zavarja", ahogyan a gyerek körül és a ház körül sem "segít", hanem kiveszi a saját részét az altatásból és az éjszakai műszakból is. Ahogyan a pelenkázásból, fürdetésből, etetésből (persze, amikor már nem csak cici volt) is.
2020. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%
Ez anno bennem is felmerült elötte, de aztàn elengedtem a dolgot, mert amikor màr itt volt a baba velünk kialakult. Volt, hogy felkelt ô is fôleg az elejèn mèg új az egèsz mègiscsak lett egy kisbabànk ugye nem csak nekem neki is. Aztàn màr àtaludta az etetèseket csak reggel beszèltük mi volt èjjel. De ha nagyon zûrös èjszaka volt kelt ô is. Ha nagyon fàradt volt munka utàn vagy a màsnap volt az kiment a nappaliba aludni. Nekünk így megfelelt.
2020. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Férjem nagyon jó alvó, ott van velünk a baba a szobában, ma 7 hónapos, elég sokszor kel a fogzás miatt, de a férjem általában észre se veszi, ha nagyon sír vagy nyűgös akkor felkel és kérés nélkül segít. Volt olyan, hogy felkelt és elküldött aludni, hogy majd ő "intézi" a babát. De nemsoká kész a gyerek szoba és megy át a babuci a saját kis szobájába. Kíváncsi leszek mi lesz.
2020. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

De "zavarta", ennek pozitív hozadékaként ő is kelt és segített a visszaaltatásban (anyatejesnél is, mert nem mindig aludt vissza a

szoptatástól). Egyébként jellemzően felváltva éjszakáztunk. Ha bármelyikünk annyira hulla volt, akkor átment a másik szobába.

2020. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%

Jöhet a nulla: köztünk aludt a baba. Illetve eleinte én aludtam középen.

Így nem volt sírás. Mikor mocorgott, közelebb bujt, ha akart, cicizett, nem vártam meg, amíg ordít. A végén én se mindig keltem fel arra, hogy kiszolgálja magát. 🤣 Félálomban a baba is, én is, percek alatt visszaaludtunk. Apuka semmit se észlelt ebből.

Később középre költözött a totyogós, neki apa és anya közelsége is kellett. Az anyatejes időszak után voltak hetek, mikor inkább apa. Ennek annyi lett a hozadéka, hogy apa jobban sajnálta, hogy végre saját ágyban alszik. Akkor felkelt párszor este megnézni, minden rendben van-e.

2020. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

Külön szobában van a baba, ha úgy alakult volna, akkor én költöztem volna át. Szép dolog a besegítés, de hetekig óránként ment a műsor, négy műszakos munkarenddel és napi másfél óra vezetéssel nagyon nem erőltettem ezt. Én le tudok feküdni napközben, ő nem. Az pedig illúzió, hogy üvöltő gyerek mellett kialussza magát. Ha nem is tudatosul, de felriad.


Egyik barátnőm férje sebész, az első hónap éjszakázásai után majdnem visszafordíthatatlan hülyeséget csinált bekómálva, ez nem játék...

2020. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%

Nalunk külön szoba lett az első perctől, amiben van egy kihuzhatós kanapé.


Mivel nem tudtuk mi sem, milyenek lesznek az éjszakák, de így lett lehetőség hogy én ott aludhassak.


Végül miután hazajottunk 3,5 hós koráig mindketten vele aludtunk.

Addig 2-3x kelt a lányom.

Nem zavarta apát, volt hogy felkelt ő is, mert nekem fejem is kellett hajnalban es segített addig, tisztába rakta, visszaaltatta.


Utana visszatértünk a hálóba. 1-2re csökkent az ébredés, majd 1-re.

Általában én mentem át, de volt, hogy ő.


Összesegeben tehát nem zavarta.

2020. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk még nem született meg a baba, de külön szobája lesz és ha nagyon zűrösek lesznek az éjszakák maximum én alszom ott vele (van benn egy kanapé). Biztos le leszek pontozva, de nem várom el a férjemtől, hogy ugyanúgy éjszakázzon mint én, miközben én tudok aludni nap közben is ő pedig nem. Úgyhogy mi így tervezzük, bár hiába van messze a gyerekszoba szerintem így is fel fog kelni a sírásra, mert alapból rossz alvó. Ezért is szeretném ha minél többet aludna éjjel, nem fogom erőltetni, hogy márpedig ő is keljen fel az éjszaka közepén, reggel meg menjen dolgozni.
2020. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%
Eleinte biztos. De a férfiak bámulatosan kifejlesztenek egy szuper képességet, ami arról szól, hogy ignorálják a babasírást. Egyszer úgy döntöttem, en fel nem kelek. Haaaat. Konkrétan nekem kellett felrázni a ferjem, hogy most biza ő jön. 😀 Szoval ne aggódj érte.
2020. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!