Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lakókocsi átmehet védőnői...

Lakókocsi átmehet védőnői környezettanulmányon?

Figyelt kérdés

Szóval, a párommal kb 8 hónapja vettünk egy lakókocsit és egy telket.

Egyenlőre spórolunk, mert szeretnénk egy házat építeni a telekre. Viszont közben terhes lettem.


A lakókocsi teljesen fel lett újítva, plusz szigetelést és belülről teljes burkolatot kapott (gipszkarton, tapéta, új padló, álmennyezet) és egy teljes tető is lett rá, szerkezettel, palával, mindennel.


Maga a lakókocsi 2,2 m×5,8 m.

Van egy kis fürdőszoba zuhanyzóval, wc-vel.

Van egy konyharész és egy nagyobb rész lett a hálószoba. Szekrények is vannak bőven, hűtő, mikró, tv stb.

Villany, víz, fűtés, szennyvízelvezetés már ki van építve.

Teljesen tiszta, rendezett kis lakás, mintha csak egy pici garzon lenne.😊

Egy teraszrészt majd a közeljövőben szeretnénk még építeni, mivel az nincs annyira sok pénzbe, illetve a ház építése még odébb van.


Kérdésem az lenne, hogy környezettanulmányon lehet-e probléma mikor kijön a védőnő?

Elképzelhető, hogy nem hozhatom haza a babámat?😥



2021. márc. 26. 12:12
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hazahozhatod, láttam már ennél szerényebb körülményeket, de hazavihették a babát.
2021. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Huh, most egy picit azért megnyugodtam.

Köszönöm a válaszodat.

Azt nem tudod véletlen, hogy a nagyság lehet-e probléma?

Mivel úgy hallottam, hogy a 6 nm/fő-nek meg kellene lennie :/

2021. márc. 26. 12:21
 3/58 anonim ***** válasza:
72%

Ez durván 12 nm. Három főnek...

Szerintem esélytelen.

Gondolom lakhatási engedély sincs rajta. Arról nem is beszélve, hogy az első fél évben csak el lennél, de utána a gyereknek is igénye van helyre, ahol mozoghat és játszhat.

2021. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Igen. Kb 12,5 nm.

Viszont a szobában ami ágy van az egy kisebb sarokülőnek összecsukható, és általában csak este van kinyitva mikor alszunk. Összecsukott állapotában jóval nagyobb hely van bent, illetve fali bútorok vannak, így a padló szinte teljes egészében szabad.

Az udvarunk hatalmas, ott is viszonylag sokat lennénk, illetve a teraszt is amiatt szeretnénk, hogy az valamilyen szinten bővítse a teret.


Azt, hogy esélytelen azt nem feltétlen mondanám, mert én is láttam olyat is, ahol nem volt ablak a házon, a vakolat lepotyogva és kis matracokon aludtak. Mégis hazavihették a picit...

Csak nyilván aggódok..

2021. márc. 26. 12:39
 5/58 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem kérdezd meg a védőnőt. Ha azt mondja, ez tűrhetetlen, legfeljebb szülésig kitaláltok valamit.
2021. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
90%

Hova jelented be a babát lakni? Mert lakókocsiba nem lehet.


Tuti, hogy nem engedik haza, de én nem is értem, ha nincsenek meg a feltételek, miért nem védekeztek.

2021. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

A védőnővel mindenképp megbeszélem majd, remélem nem lesz gond.😕

Számomra csak az az idegőrlő és dühítő, hogy nekünk itt kell idegeskedni, mikor mindenünk megvan, teljesen lakható, fel van újítva, míg vannak családok ahol 8-an laknak 15 nm-en, meg se víz, se fürdő, rakat tartozás stb de ezekkel nem foglalkoznak, csakmert éppen cigányok.

Akkor ha azokkal nem foglalkoznak akkor sok igényes, rendezett családnál miért van probléma pl a lakás nagysága miatt? Az akkor miért olyan nagy gond, és az miért nem, amikor 2nm nem jut 1 főre!?😞😠

2021. márc. 26. 12:51
 8/58 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is a védőnőtöket kérdezd úgyis az ő véleménye lesz ebben a mérvadó nem a miénk.Azt meg kétlem hogy túl sokan élnének így itthon.Én amúgy nem tartom ezt borzalmasabbnak, mint mikor 10-15 ember ér 80nm és oda is haza engedik a babát.Mondjuk tény, ahogy nő úgy lesz ez a tér egyre kisebb neki.
2021. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Van itt egy épület a telken, van lakcímünk is ide stb.

Csak az az épület olyan állapotban van, hogy ott nem akartunk maradni.

Ezért vettük a lakókocsit és újítottuk fel.

Még így is jobban kijövünk mintha azt a régi épületet újítottuk volna.

A házra pedig már gyűjtünk, hogy elkezdjünk építkezni.

2021. márc. 26. 12:53
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Áram, víz és fűtési lehetőség. Ha ez van, akkor igazából nincs mibe belekötni. Putriba is vihetik, pedig azért ott víz sincs bent mindig, maximum kútról.

Ha van neki helye aludni, megvannak a szükséges dolgai, akkor csak azért nem fogják evenni. Aki nem hiszi, azt szívesen végigvezetem ott, ahonnan hozzánk az ovisok járnak.

2021. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!