Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Szoktatok ágyon/kanapén...

Szoktatok ágyon/kanapén pelenkázni, vagy csak a pelenkázón?

Figyelt kérdés
Nálunk a párom ragaszkodik hozzá, hogy mindig a pelenkázón csináljuk, mert mi van, ha pont kicsomagolva kakil/pisil a gyerek.

2022. jan. 11. 09:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
2 gyerek 5 év pelenkázás. Levegőben is tudok. Ha megmondaná valaki hol csináljam, átadnám a feladatot és részemről letudva. Ő csinálhatná mindig a pelenkázón, aztán annyi.
2022. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Alátét, gumis lepedő, meg van oldva. Igaz nekem még nincs gyerekem, áprilisra várom de én nem is veszek pelenkazot, anno anyameknak sem volt mégis élek 😂
2022. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk sincs pelenkázónk, a fiamat szoktam is hagyni pucéran hempergőzni a franciaágyon.


Hát voltak már szép nagy ívű pisisugarak, volt hogy több gyors egymásutánban 🤣🤣🤣


És akkor mi van, ha baleset van, ki kell mosni az ágyneműt és kész, nem radioaktív anyag jön a gyerekből.

2022. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Szoktam. Aláterítek egy textilpelust, meg ha esetleg pont pisi jönne, akkor gyorsan odatartom a cserepelenkát. Problem solved. Nehogy már ne lehessen ezt minimális gondolkodással megoldani :D
2022. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Én azért szeretem a pelenkázót, mert nem kell lehajolni/görnyedni. A balesetektől az sem véd meg, nálunk is pisilt/fosott már közben. Nem az ágyon, hanem maga alatt vagy a padlón landolt. Na bumm. Szerintem idővel megszokod.
2022. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a pelenkázón, nekem is könnyebb, mert nem kell görnyedni, minden kéznél van, ha jön a pisi-kaki, nem az ágy/szőnyeg lesz olyan (engem nem is az ágynemű zavarna, azt kimosom, de ha rámegy a matracunkra, vagy a kanapé beissza...szerintem ez undi, mert hiába sikálom meg a felületét, az nem egy alapos takarítás). Illetve a lányom is tudja, hogy ha ott fekszik a pelenkázón, mi következik, kap egy játékot, és megvárja a peluscserét. Ezzel szemben, ha mamáknál vagyunk, és a földön, kanapén pelenkáznám, azt hiszi játék van, felkel és elmászik pucér popóval, aztán megy a hiszti, meg az öltöztetés a levegőben, egy küzdelem. Nekünk így vált be :)
2022. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem az a lényeg hol pelenkázol, hanem az hogyan. A lényeg, ne legyen semmi kakás. Alá kell teríteni valamit ennyi.
2022. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam, mert nekem kényelmetlen görnyedni (gerincferdülésem van), de amúgy ha például nagyszülőknél vagyunk és ott ugye nincs pelenkázó, az ágyon vagy a kanapén szoktam. Teszek alá pelenkázó alátétet, pont azért hogy elkerüljem a baleseteket.
2022. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Alàterìtesz valamit ès rendben. Sosem hasznàltunk pelenkàzòt. Jaràstòl meg fekve sem lehetett pelenkàzni. Kèsőbb ùgyis bugyipelusta vàltotok, azt menet közben is lehet.

A fèrjedet nyugtasd meg, hogy lesz olyan, hogy őt is lepisili majd, sokat vàltozik mèg az ingerküszöbe.

2022. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
6-ossal értek egyet. A 2 méteres férjemnek még így is kicsit le kell hajolnia a pelenkázóhoz... Sokkal jobb, hogy van: csak azt kell takarítani, a gyerek tudja, hogy ha ott van, akkor nem játék van, hanem pelenkázás, minden kéznél van, stb. Nagyon ritkán, kb két hetente egyszer előfordul, hogy a kanapén pelenkázok, mert mondjuk szegény olyan hisztis, hogy felvenni sem tudom :D
2022. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!