Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A babakerítés biztonságos?

A babakerítés biztonságos?

Figyelt kérdés

Babarács, babakerítés, babakarám néven is láttam már, én zárt formában raknám le. Eddig kétfélét találtam, a nem egészen 4 négyzetmétert lefedő 8 elemesből van 12 és 20 kilós is. Nem borítja fel a baba? Megbírja, hogy a rácsán húzza fel magát, meg abba kapaszkodik járástanuláskor? Még csak kúszik, de félelmetes erővel és vehemenciával törtet előre.

Azon is gondolkodom, hogy kettőt vennék és csatlakoztatnám egymáshoz, hogy 4 nm-nél nagyobb terület is keríthető legyen.



2022. febr. 11. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Felesleges. Nem sokáig viselné el a bezártságot. Tedd bababiztossá a nappalit és a konyhát, ami egyébként olcsóbb, és hagyd felfedezni a kis világát. Legyen a konyhában minden szekrény zárt egyet kivéve, abba tedd a műanyag edényeket, par fakanalat, hasonlót pakolászni. Ha van könyvespolc, tv, vitrin, arra ez a karám kinyitva pont jó hogy eltakarja.


Felesleges kis ketrecben tartani, nem állatkerti állat és kötve hiszem hogy nem lehet bababiztossá tenni 2 helyiséget.

2022. febr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk van 8 elemes babakarám. Nagyon stabil, nem lehet felborítani pedig sokszor eléggé nekifeszül. Felmászni sem tud rajta. Max eltolja egy kicsit.

Nincs benne sokat heti 2-3 órát összesen, de akkor nagy segítség. Sajnos nálunk nem lehet 100%ra bababiztossá tenni a lakást, így ha pl nem tudom befejezni a főzést az alvásidejében és húst szeletelek vagy rántott dolgot sütök akkor simán elvan benne addig amíg végzek. Vagy jön a futár és le kell szaladnom a csomagér akkor is belerakom. Most 15 hónapos és 7-8 hónapos kora óta használjuk.

2022. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kint használtam, (de stabilitást illetően tök mindegy.)

Az ikrek egyszerre kapaszkodtak, húzták. Nem borult fel, sosem volt gond vele. Nagyon szerettem. 2 évesek, még most is használom ha olyat csinálunk kint amibe nem akarom h "segítsenek" Pl betonoztuk a kocsibeállót.

2022. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságos, csak arra figyelj, hogy ettől ne rövidüljön le a szabad mozgással töltött idő, illetve hogy ne húzza fel magát állásba idejekorán és ne maradjon ki a mászás, mert abból később komoly hiányosságok lehetnek.
2022. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1: Azt oldalakon át magyarázhatnám, hogy miért emberfeletti küzdelem a lakás biztonságossá tétele, kezdve ott, hogy koloniál a berendezés. 4: Az idejekorán azt jelenti, hogy még pont a megfelelő időben, nem inkább arra gondolsz, hogy idő előtt/túl korán? Már mászik, ezért merült fel a kerítés.

2-3: Milyen nehéz volt a tietek? Nem túl kicsi a 8 elemes által határolt tér?

2022. febr. 12. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:

hát 15 kiló biztos van benne....

Egész napra nekünk nem lett volna elég, de egy pár órára megoldás volt.

Egy fél félszoba kb. a hely amit beterít

2022. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Azt írtad, "még csak kúszik". :)

4-es voltam



Amúgy igen, úgy értettem, hogy még az előtt, hogy (eleget) mászott volna.

2022. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Január közepén kezdett kúszni (karjaival húzva), rá 4 nappal négykézlábra állt és hintáztatta magát, majd ezzel párhuzamosan fejlődött ki a turbókúszás, most meg 3 napja elkezdett négykézláb mozogni, egyre hosszabb távokat, és már akadályokon is átmászik, hogy elérje a kiszemelt célt, illetve kiül oldalra, egy kézen támaszkodva. Nem tudom, mennyi az "elég" mászás.
2022. febr. 12. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Olvass utána, legalább két hónapig ajánlott, hogy a mászás legyen a domináns mozgás.
2022. febr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!