Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kiságyra pelenkázó? Akinek...

Kiságyra pelenkázó? Akinek ilyen volt bevált vagy megbánta. Lehet folyamatosan a kiságyon vagy könnyen le fel lehet akár tenni igény szerint?

Figyelt kérdés
Nem akartam külön pelenkázó komódot venni több okból is. Nagyobb kiságyat választottunk és úgy gondoltam annak a végébe lehetne egy merev kiságyra tehető pelenkázó lap. Viszont ahogyan elkezdtem keresgélni alig alig találok. Mindenhol a komódokat nyomatják. Illetve most láttam azt is,hogy vannak ilyen összecsukósok is. Nekem kicsit fura; van akinek bevált?

#pelenkázás #pelenkázólap #Pelenkázó komód
2022. febr. 15. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy egyszerű pelenkázó lap volt, amin pici "lábacskák" voltak alul, hogy beakaszthassam közéjük a kiságy rácsát, és ne csússzon le. Egy mozdulat volt a kiságy tetejére tenni, illetve pelenkázás után leszedni. Imádtam. De azért egy éjjeliszekrény kell mellé a popositörlőnek, krémnek, stb., de mégsem egy egész komódnyi helyet foglal.
2022. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pelenkázólap volt. Annyira bevált, hogy a második gyereknél is olyat vettünk. Olcsó (kb 5000 ft) és helytakarékos. Egy mozdulattal felteszed vagy leveszed. Nekünk az első fél évben állandóan rajta volt, utána levettem alváshoz, mert akkor már felállt a kiságyban és piszkálta az alját. Az első gyereknél semmi hely nem volt a kiságy mellett, így a kiságyra varrattam (venni is lehet) zsebes tárolót és abban tartottuk a törlőkendőt, pelust, krémet ilyesmiket.
2022. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem így volt.Szerettem.És mindig rajta volt a kiságyon,nem kell azt le szedegetni!Rengeteg van a neten.írd be,hogy pelenkázó lap és kidob egy csomót!

2022. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Utolso vagyok.Arra nagyon vigyázz,ha már tud forogni a baba,nehogy le essen!Mikor az enyém pörgött jobbra balra,akkor én inkább már az ágyon tettem tisztába.De amugy nagyon jó.Könnyen lemosható.
2022. febr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
2 éves múlt, a kiságyra tehető pelenkázó lapon pelenkazunk szuletesetol. Tökéletesen megfelelő. Ha forog, jobban kell rá figyelni, ennyi, nem kell máshol.
2022. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is ilyet használunk. A kiságyunk 70-es, a merev pelenkázó lap rajta 80-as, lábakkal, hogy ne csúszkáljon (jobbra-balra tud csak). De tényleg kell mellé komód, fölé polc, alá a rácsra valami rendező, vagy ahogy neked kényelmes, csak hogy minden kéznél legyen. Mi helyhiány miatt választottuk ezt a megoldást (a mély pelenkázó komód nem fért volna be, ellenben egy keskeny igen). Mivel az egyik oldalon a kiságy van, a másikon a komód, így szívroham sem kerülget amióta már fejen pörög pelenkázás közben. Egy mp helyett talán 3 is akad reakcióidőként, ha gurul. :)

Nálunk sokáig mindig rajta volt, de ha valamiért zavart, akkor simán lekaptam és félre hajítottam, nekem ez is kényelmes volt így. Illetve ha ágyon pelenkáztam is csomószor, ezt vittem be az ágyra és tettem alá. Szóval én is sokat gondolkodtam, hogy jó lesz-e ez, de mi nagyon jól kihasználtuk, szeretem.

A helyhiány mellett engem zavart az, hogy a pelenkázó komódok 90%-a csak a helyet veszi el, igazából nem olyan mély maga a komód, tehát plusz pakoló felületet nem nyer vele az ember. Mellesleg mi egy meglévő komódot szerettünk volna átalakítani, de végül ez kényelmesebb megoldásnak tűnt.

2022. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon jókat írtatok 🙂 Van egy kis sarokpolcunk és éjjeli szekrényke is.
2022. febr. 15. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!