Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Gond, ha nem kókuszmatracot...

Gond, ha nem kókuszmatracot fogunk használni?

Figyelt kérdés

Egyre inkább hajlok afelé, hogy nem kókuszmatracot vásárolok a születendő babám kiságyába, mert túlságosan keménynek találom, és bár tudom, hogy kemény matrac kell egy bébinek, de az mintha már túl kemény lenne.

Kinéztem neki egy habszivacs matracot, ami szintén kemény fajta, nem a süppedős puha, tehát jól tartja a gerincét, fejét.

Vélemények is csak jók vannak róla.

A védőnő szerint csak kizárólag a kókuszmatrac a jó,mert abba nem fullad bele a baba.

De ez most valóban így van? Veszélyeztetem, ha egy kemény szivacs matracot veszek neki, és nem kókuszmatracot?

Mert ha igen, akkor megveszem inkább a kókuszt, csak alapból inkább másban gondolkoztam.


2022. márc. 21. 09:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Persze,azert árulják a szivacsmatracot,hogy hadd fúljon bele a gyerek...

Komolyra fordítva első gyerekkel kókusz volt,utàltuk. Másodikkal szivacsot vettem es teljesen jó,szeretjuk. A fiam 2 éves,és még él 😅

2022. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ugyan, teljesen jó a keményebb szivacsmatrac is.
2022. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is sejtem, hogy jó lehet egy kemény szivacsmatrac is, de sokszor azt látom, hogy a kókusz mellett igen vehemensen kampányolnak páran.

Aztán még a védőnőt is meg mertem kérdezni, és tőle is ezt kaptam meg. 🙃

Nekem meg első baba, és könnyen el lehet bizonytalanítani, miközben természetesen csak a legjobbat szeretném neki.

2022. márc. 21. 10:04
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, megnyugtatnak! 😊
2022. márc. 21. 10:05
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a fontos, hogy kemény legyen, ne süppedjen bele a baba. A puhába (vagy párnába) ha belefúrja az arcát akkor fulladhat meg, mert a nagyon kicsik még nem elfordulnak vagy "kapálóznak", hanem hajlamosak arra, hogy szépen lassan abbahagyja a légzést (nem mindennapos szerencsére, de ebben igaza van a védőnőnek, hogy a puha veszélyes lehet a babára). A kemény habszivacsba nem tudja belenyomni az arcát, az is jó. Meg állítólag a kókuszba nem marad meg annyira a poratka, plusz könnyebb takarítani mert gyorsabban szárad, mint a szivacs, ha kikell mosni... De ennyi. Nem lesz baja a szivacstól, ha elég kemény.
2022. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy a puha nem jó, egy keményet néztem ki, mondtam is a védőnőnek, hogy nem puha fajtára gondolok, de ő akkor is ragaszkodott hozzá, hogy csak a kókusz a jó.
2022. márc. 21. 10:19
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem ő dönti el. Nem is értem miért vele beszéled meg?
2022. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a vadiúj kókuszmatrac tele volt élősködővel. Akkor a brendonban több mint 50-en vittük vissza a matracokat.


Soha többé nem vennék.

Nagyon jó 7 zónás matracok vannak, kiságyba is. Mi is ilyet vettünk. Biztos kényelmes, mert jókat alszik benne a kislányunk

2022. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Persze, nem ő fogja eldönteni, csak gondoltam, hogy rákérdezek neki mi a véleménye erről.

Pedig soha semmiről nem kértem még véleményt, elég ha csak megnézi a súlyom meg a vérnyomásom. 😅

2022. márc. 21. 10:33
 10/20 anonim ***** válasza:

[link]


Az ilyenek tökéletesek

2022. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!