Hogyan zajlik egy ilyen átszoktatás?

Figyelt kérdés
Elkèszült 19 hòs kisfiam szobája. Az ágya már egy ideje megvan, mert utálta a kiságyat, sajnos, nem sajnos a kialvatlanságtòl megtörtünk ès 11 hònapos korátòl kapott egy házikòs ágyat,leesèsgátlòval, ami közvetlen az èn ágyrèszem mellè volt tolva, kvázi mellettem alszik, össze van tolva a 2 ágy, nem bìrtuk tovább, segìtett is nagyban ez rajtunk. Sosem esett mèg le, mindig átjön a mi rèszünkre ès szèpen letolat, fel is mászik, ügyes. Napok òta rosszul alszunk megint. A meleg, a csillagok állása, megindult a 4 utolsò foga, tudom is èn már, de nagyon fáradtak vagyunk. Az èjjel lepisilte a saját ágyhuzatát, emiatt köztünk aludt èjfèltől ès borzalmas volt, alig aludtunk. Nem tudom mások ezt hogy bìrják, de az apjával hajnalban megbeszèltük, hogy itt a vège, megy a szobájába. Ha mellettem fekszik a saját ágyában is zavar már engem, szokott inni, fetreng, sokszor nyöszörög, mègsincs fel, de èn meg felvagyok mindenre. Szerintem mi is zavarjuk őt, bár meg akartam várni, mìg kibújik az összes foga, fura lenne nèlküle, de úgy vagyok vele, hogy meg kène pròbálni. Ti hogy csináltátok? Le fogjuk szinte a földre rakni az ágyat, állìthatòs, de tartok tőle mi lesz, ha átbukik a leesèsgátlòn? Arra gondoltam odarakok egy fedőmatracot alá, talán pár napig èn is ott aludjak? A szoba a mienkkel szemben van, de van kameránk/bèbiőrünk is. Bántò kommenteket nem kèrek, hogy első perctől külön kellett volna rakni ès társai. A mostani helyzetet szeretnèm oldani, köszönöm.

2022. júl. 1. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Huh hát szerintem nem kell túlparázni. Tedd be a szobajába a sajat ágyát amit szeret. A leesésgátló pont azert van mert nem tud leesni, ha van helye ahol le és fel tud mászni azt megtanulja!de ha 2x leesik se lesz semmi baja akkora eséstől és többet nem megy arra!ne legyél ezert feszült mert a gyereknek ártasz ezzel .

Sok sikert!

2022. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk annyi volt h az új szobájába (mi akkor költöztünk) este összebújva meséltem 1et, azon elaludt, kijöttem.

Sokszor ébredt éjjel, volt h ivott visszaaludt, volt h átjött.

Kb 1 hétig összebújva altattam, majd már csak ültem mellette és úgy.

Időszakosan elő jött mindig h bebújuk mellénk éjjel.

Nem tudom miért.

De a mai napig (7 éves) van h reggelre már ott van

Nem hinném h ez szoktatás kérdése. Az a gyerek aki ébred éjszaka, sanszos h legalább a 2. kelésnél átmegy.

A fiam pl nem kel éjjel, így ő nem is jön át

2022. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

vigyétek át az ágyát, én lehet péntek-hétvégére időzíteném, ha gáz van se legyen apa nagyon mosott kaka, már ha csak hétközben dolgozik. elsőre a délutáni alvás lesz ott úgyis. maradj ott vele amíg elalszik, majd hagyd ott. este ugyanúgy maradj ott vele amíg elalszik és mehetsz lefekudni te is. nem hinném hogy le fog esni, azért azt észreveszi ha nem tud hova felmászni.

ha eddig teljesen elzárt volt a szobája, pár napig kicsit "odaszoktatnám" őt, hogy mégse amolyan vadidegen helyen legyen. rengeteget beszélgetnék vele róla, hogy ott fog aludni, az az ő szobája, ha baj van ott vagytok szemben stbstb. persze az ő szintjén és nem túlerőltetve, de látni fogod a reakcióját. ha elutasító a téma miatt, nem hoznám fel nagyon sokat, de megemlíteném azért időnként. eljátszhatjátok, hogy a kedvenc játékai odakoltoztek a szobájába, ott alszanak, elaltatjátok, betakargatjátok, őket és elmentek ebedelni pl., aztán utána visszamentek. ezzel is tudatosítod benne, hogy te is visszamész majd, ha ott is hagytad. vagy megkérdezheted tőle, hogy te is hallod, hogy felébredt a mackód/autód? gyere nézzük meg őt! látod milyen szépen pihen még/játszik már?

esetleg mesélhetsz neki ilyesmiket :)

2022. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a kislányom volt úgy hogy babaöbölben aludt mellettem másfél hónapos korától 15 hónapos koráig.

Mi elmondtuk neki párszor majd egyik napról a másikra átvittük a saját szobájába és utána ott aludt. Biztos más nem ilyen szerencsés de beszélj vele, hogy mi fog történni és próbáld meg.

2022. júl. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éjszaka már újszülött korától jól el volt a helyén. Nappal nem tudtam egy istennek sem ott altatni, mert amint leért a feje kipattantak a szemei és ordított, ha ott hagytam. Ki érti ezt. Nagyjából bárhol máshol tudott aludni a lakásban, akkor is, ha bombát robbantottak mellette. 15 hónposan sokszor elmagyaráztuk neki, hogy ez az ő szobája, éjszaka is jó nagyokat alszik itt, iderakjuk ezt a kisállatot, meg azt a takarót és jajj de jót fog most is itt aludni. Hát kellet kitartás, de 5-6. alkalomra sok sok magyarázás után végre egy délutáni alvás is ment a szobájában, majd egyre több. Talán csak rá kellett jönnie, hogyha napközben szól is megyek hozzá, aztán arra is rájött, hogy ő is át tud jönni, amikor kivettük a középső rácsokat. :D Azért vannak népvándorlások éjszaka is mostmár, de nem bánom.
2022. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!