Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Bababútor választásakor mire...

Bababútor választásakor mire figyeljünk nagyon?

Figyelt kérdés

Ágy, pelenkázó szekrény, gardrób.

Mi az, ami akkor még nem jutott eszetekbe?

Köszönöm!


2013. jún. 3. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem fontos volt, ne legyen nagyon gyerekes, mert akkor még 6 éves kora után is jó, teljesen 14-18 éves koráig, csak a kiságy helyett kanapét kapott később, a Gardrób, meg a komód jó még mindig!

Ne legyen rajta gyerekes figura, ne legyen színes a bútor, hanem egyszerű, modern.

Kő ha a hardróbban két sor vállfán van, a picit ruhák akkor jobban férnek.

Mély legyen a szekrény, akkor nem borúl könnyen.

2013. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem sok emberétől eltér. Mi kiságyat kb 1 évre tervezünk, mert szeretném,ha mihamarabb átszokna a kisfiam a rendes ágyra, ami leesésgátlós, de mégsem rácsos.Persze ez a terv, meglátjuk ő hogyan fog fejlődni, menniyre fog stabilan mozogni. Ezt azért írtam,mert vannak olyan ágyak, amik utána átalakíthatók, de mi nem szerettünk volna ilyet, mert tervezünk kistesót is max 2-3 év korkülönbséggel, így amire az egyik "kinövi" kell a másiknak. Szóval én feleslegesnek tartom az így-úgy-amúgy összeszerelhető, átalakítható méregdrága, mindenféle dísszel ellátott kiságyakat,mert igazából nem lesz kihasználva. Max csak akkor, ha 1 gyerekre terveztek, és végig azt használja. Mi 2 szobás lakásban élünk, nem lehet megoldani,hogy 2 külön szobában nőjenek fel a gyerekek.

Pelenkázó szekrényünk nekünk nincs. Mert pelenkázónak az én íróasztalomat használjuk,mert jó nagy, el fér rajta a pelenkázó lap, van sok fiók meg polc benne, ahová a popsitörlőket, pelenkákat tartom(mert abból mindig van itthon jó sok,mert ha akciós bespajzolok belőle). De van mellette a babaruháknak egy sima komód, amiben kényelmesen elfér Picúr ruhája.

Mi így csináljuk, nem tudom mennyire lesz hasznos neked, de szerintem érdemes elgondolkodni,hogy mire adja ki az ember a pénzt, főleg a mai világban.

Jó babavárást!

2013. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan gondolkodtunk, mint a 2-es válaszoló. Megvettük az IKEA-ban a legegyszerűbb gyerekágyat, kb. 8000 Ft volt. Mi is úgy voltunk vele, hogy tervezzük a kistesó(ka)t, úgyis költözik majd a pici olyan másfél-2 évesen másik ágyba.

Pelenkázó szekrény nekünk sincs, alapvetően helyhiány miatt, csak egy pelenkázóbetét van, a nagyágyon pelenkázunk. Kényelmetlen, de nemsokára költözünk, ahol egy pelenkázófeltétet teszünk majd egy fiókos komód tetejére.

Szekrényt vettünk neki, fiókos-polcos verziót, akasztós rész nincs benne, egyelőre nem hiányzik (a kisasszony nemsokára 9 hónapos). Ezen kívül vettünk még egy polcot a játékainak. Arra figyeltünk, hogy a bútorok illeszkedjen a ház stílusához, de színes kiegészítőkkel vidám hangulatot lehessen teremteni. Nálunk is szempont, hogy sokáig lehessenek ezek a darabok a szobájában.

Ami hasznos lehet, hogy ha a fürdőszobában fogtok fürdetni (van aki a szobában fürdet, attól függően mennyire tud meleget csinálni a fürdőben), akkor ott is lehessen pelenkázni, pl. mosógép tetején. Ha a szobájában pelenkázólapot használsz, akkor azt ki tudod vinni a fürdéshez is, de ha pelenkázószekrény van, akkor érdemes a fürdőbe beszerezni egy pelenkázólapot.

2013. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem vettünk "gyerekszekrényt", ezt azóta sem bántuk meg. A normál szekrényeinket bővítettük, ugyanaz a stílus, sokáig használható lesz. A szekrény egyik részén két szinten is van rúd, így a ruhákat, hálózsákokat vállfán két sorban is tudom tartani. A body-k, stb. simán össze vannak hajtva.Helyhiány miatt nem vettünk pelenkázókomódot, ezt sem bántam meg, mert végül lapon a fürdőben pelenkázunk, én itt meg is szoktam fürdetni kakilás után. A normál fürdetés is fürdőszobában van, nincs külön állvány, ennek sem látom semmi hiányát. Kiságyból nagyon sokat megnéztünk, végül ikea-sat vettünk, szuper választás volt, most is ugyanúgy csinálnám. Azóta a játékoknak vettünk dobozokat, azok viszont most a nappaliban van, mert már egész nap jön-megy, játszik velük a baba.
2013. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!