Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babaszoba berendezése.1 évesnek?

Babaszoba berendezése.1 évesnek?

Figyelt kérdés

anno nem volt biztos, kisfiú vagy kislány lesz, csajszink lett:)))))

A szobájában minden funkcionális meg is van (ágy, szekrény, pelenkázó) de amúgy semmi babás jellege nincs a járókát leszámítva meg hogy kicsi az ágy...

Hülyeség most elkezdeni felturbózni és várjam meg amíg 3 évesen már új ágya lesz plusz kialakul, hogy mit szeret vagy vegyek most pár olyan kiegészítőt, amit majd később tud használni/játszani vele?

Van ötletetek, weblap tipp, hol csinálnak egyedi bababútort? Nem ágy vagy szekrény, hanem pl "dühöngős" hempergős babasarok, sátor, kisasztal, babzsákos doglok, stb kiegészítő vagány dolgok


2013. jún. 5. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha most tudtok venni dolgokat, akkor nem muszáj várni 3 éves koráig, maximum elrakjátok a játékokat.

Szerintem szerezz be egypár építőkockát, habtapilapot, esetleg a falra valami aranyos kis matricákat, plüssöket.

2013. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi most tervezzük, hogy 14 hónapos lányunknak veszünk kisasztalt székekkel, ahol tudunk mostmár firkálgatni, gyurmázgatni, hogy szokja meg, hogy ezeket csak ott lehet használni, nem a bőr ülőgarnitúrán mondjuk :)

Ikeából fogjunk venni. Ott lehet jópofa csepp alakú függő hintát is kapni, ha nagy szobája lenne a gyerkőcnek, lehet kapna olyat is. Van még egy scooby-doo plüss fotelje, bár azt a nappaliban tartjuk...

De a babzsákok is klasszak tudnak lenni.

Szerintem nyugodtan belevághattok, nem kell várni, hiszen nagyrészt ezeket már tudja használni!

2013. jún. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, igen

az asztalkától indult nálunk is az egész, hogy láttam pár jópofát és akkor ötlöttem ki, hogy a szoba egyik fele (ahol a járóka van, de hamarosan már nem kell) üres lesz és oda kezdenék el kicsit gyerkőcösebb dolgokat nézni, asztalka meg babzsák, magasságmérő, állólámpa,fogas stb


akkor nem hülye ötlet, köszi, belevágok, ha meg korai is, addig nézegeti meg piszkálgatja, az is program neki :)

2013. jún. 6. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

1-3 éves korig a gyereknek sok helyre van szüksége a nagy mozgásigénye miatt. Ráérsz 3 évesen bebútorozni addig még ráadásul sokkal jobbat is kitalálsz. A fiam ahogy 3 éves lett kezdte értékelni, hogy van szobája, addig csak a nappalit használta mert az a legnagyobb szoba!!

A dühöngös babasarok: egy szőnyeg és egy nagypárna bőven elég. Ha van etetőszéke úgyis ott fest, gyúrmáz... és nem a szobáját keni össze. Szóval hely, hely és sok hely, nem pedig a bútor. Ja és a sátor megint sok helyet foglal sajnos.

2013. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

végül egy olyat találtam ki (majd ősszel csináljuk/csináltatjuk meg, ha addig nem gondoljuk meg magunkat) hogy egy babzsák egy alacsonyabb keretben és belecsúsztatható a 3 sarkánál három rúd fix pántokba, ami a hátsó falán sátor cölöpként funkcionál) most így nem tudom elmagyarázni, de első körben egy babzsák egy icipici kerettel és később meg indiánsátor szerű elöl nyitott és csak hátul meg egy oldalon zárt kis kuckó, aminek a vászon anyaga három rúdon van átfűzve.


asztal és szék még egyelőre nem lesz, mert a konyhában is tologatja a székeket, majd szerintem az meg karácsonyra, addig úgyis megy bölcsibe, ott meglátjuk, hogy viseli a kisasztalozást

2013. jún. 19. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!