Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hova tennétek a babát? A...

Hova tennétek a babát? A külön szobába vagy a hálóba?

Figyelt kérdés
Olyan a lakásunk elrendezése, hogy bejárattól jobbra van a gyerekszoba, balra konyha egyben a nappalival, aztán egy kicsi folyosó ahonnan nyílik a fürdő és a háló. Szóval a babaszoba elég messze van a hálótól. Szerintetek hova tegyük a kiságyat? A hálóba mellénk vagy a külön szobába? Biztosági és kényelmi okok miatt is. Én úgy gondoltam, hogy első pár hónapban, míg többet kel, éjjel is kell szoptatni, addig a hálóban és aztán később majd átkerül a saját szobájába. De lehet akkor már rosszul fogja viselni, hogy messze vagyunk? Ti hogy csináltátok?
2015. aug. 8. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
kulon szoba!!!! (ilyen a mi lakasunk is de kezdetektol kulon alszik, neha en bent aludtam nala az elejen ha sokat kellett kelni.
2015. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a nappaliba tettük, így mindig volt mozgás körülötte, de aludni is tudott nyugodtan. Az elején én is a kanapéra költöztem, mert lusta voltam ingázni etetni, aztán tök jól megszokta a háttérzajt és hogy vannak körülötte. H amegébredt is visszaaltatta magát 2. hónapra, éjjel már nem kért enni, 8 órát aludt, 4. hónapra 12-t, akkor hagytam egyedül, majd költözött nyugisabb helyre, de szereti máig, ha vannak körülötte, amikor elalszik, úgy a békés, ha még pakolászok, járkálok és nem a csendre fektetem le. 1,5 éves
2015. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első hét hétben mi is kiköltöztünk a nappaliba, és a kiságyat is kivittük. Én is azt hittem,hogy kényelmesebb lesz így. Aztán rájöttem,hogy az éjjeli evésnél is ugyanúgy fel kell kelnem,hogy kivegyem az ágyból, ugyanúgy ki kell gombolni a hálóingem stb., nem az a két méter számít, amit meg kellene tennem a hálónktól a gyerekszobáig. Így utána mindenki költözött a saját szobájába.
2015. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A haloba. Nekunk is ott aludt mig baba volt, sokkal kenyelmesebb volt igy a szoptatas miatt, meg minket egyaltalan nem zavart. Kulon szobaba 2 evesen kerult, kellett egy par nap mire megszokta, de nem volt gond.
2015. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első 2-3 hónapban magunk mellett tartanám, utána pedig külön szoba.


A nővéremék fél évesen rakták külön szobába a lányukat, és hamar megszokta. A másik testvéreméknek nincs lehetősége egyelőre külön szobára, szóval velük volt, de kb 2 hónapja átrendezték a szobát és behúzták a nagy ágy és a babaágy közé a szekrényt, hogy a kicsi ne lássa őket, különben ordít..


Este ha felkel és észreveszi őket, akkor tuti síni kezd. Ha nem látja őket, akkor sokszor visszaaltatja magát.

2015. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bella169 ***** válasza:
58%
Én az egy szobában híve vagyok baba korban. Nem lennék nyugodt ha nem hallanám minden rezdülését. Nem igazán bízok a légzésfigyelőkben, meg babyőrökben. Bármikor lemerülhet az elem vagy lehet egy áramingadozás konnektoros kütyü esetén. Tuti nem bírnék külön szobába aludni. Ha külön is tenném biztos, hogy odaköltöznék a kiságya mellé a földre is akár.
2015. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk az első naptól kezdve külön szobában van. Engem nem zavart különösebben, hogy át kell járkálni hozzá másik szobába, egyébként sem a hálóban szoptattam, hanem mindig mentem vele a nappaliba a kanapéra (ott kényelmes leültem vele és apukát sem akartuk felébreszteni). 8 hetes korától már csak egyszer kelt enni, 5 hónapos korától pedig átalussza az éjszakát.

Mi esténként szeretünk beszélgetni, tv-zni, ezért úgy gondolom, hogy a gyerkőcnek is pihentetőbb, ha nyugiban van a saját szobájában. Egyébként pár alkalommal aludtunk már egy szobában vele (anyóséknál, szállodában, de a gyerkőc akkor is utazóágyban), azonban számunkra nem túl pihentető ilyenkor, mert minden mozgolódására, nyöszörgésére megébredünk (gondolom ezt meg lehet szokni).

2015. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló okok miatt a hálóban volt a kiságy. Nekem igenis számított, hogy nem kellett éjjel keresztülvánszorognom az egész lakáson. Pont emiatt sokáig ott aludt a szobánkban, mert nem volt kedvünk éjszaka szaladgálni. Majdnem két éves volt a fiam, amikor külön költöztettük. Nem volt semmi gond, nem tiltakozott, nem is akart visszajönni (nem velünk aludt egy ágyban). Volt egy pár napos időszak, amikor 1-2-szer felébredt éjjel, és át kellett menni hozzá, de azóta szépen alszik egyedül, és nincs semmi gond.
2015. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hálóba tenném mindenképp, a babának és neked is kényelmes, meg nem tudhatod milyen alvó lesz, másfél évesem most kezdi átaludni az éjszakát (még nem mindig, de már alakul), megőrültem volna ha menni kell hozzá, így csak odavettem és kész, ha sokszor kelős éjszakája volt akkor meg csak mellém fektettem.
2015. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Pontosan úgy vagyunk mi is, mint a 7-es válaszoló.

Születése óta külön szobába, ágyban alszik, igaz a szobája közel van, panelban lakunk, nem sok átmenni, ha netán felébred éjjel. Ő nagyon megszokta, és mi is. Nyugodtabb mindenki, hogy este még tudunk tévézni, jönni-menni, úgy hogy ő békésen alszik a saját helyén.

Anyósoméknál szoktunk egy szobába aludni, hát az nagyon szokatlan, hallom minden mocorgását, olyankor én nem nagyon alszom. :)

Mi nagyon örülünk, hogy igy döntöttünk, nekem a csecsemős barátnőm javasolta anno, hogy az elejétől szoktassuk a saját kis kuckóhoz. :)

2015. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!