Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » 3 gyereke egy 13 nm-es szobába...

3 gyereke egy 13 nm-es szobában? Mi a vélemény?

Figyelt kérdés
2 (5,5, 3,5 évesek) fiú és egy kislány (2 éves) de csak hálószoba, nem játszó. A játékok, kisasztal, kiskonyha stb. a nappaliban vannak, ott játszunk, ez a szoba csak alvásra, öltözésre van.
2015. aug. 23. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Jó nagy szobájuk van!
2015. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Manapság annyira "divatos", hogy már az újszülött is külön szobában van. Mi 3 gyereknek nem tudunk 3 külön szobát biztosítani, de ők sem szeretnék! Próbáltuk a fiúkat külön tenni, de a nagy hiányolta a kisebbet és a kislányt is húzzák magukhoz :)
2015. aug. 23. 16:11
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Pár évig még jó, majd akkor lesz probléma ha nagyobbak lesznek. Ha tudnak aludni egymástól akkor teljesen okés. Max a betegségeket könnyebben elkapják egymástól, de 3 gyereknél ezt amúgy sem ússzátok meg :) 2 fiam van, ők egy 9 nm-es "lyuk"ban alszanak, de nálunk is ez csak alvásra szolgál, egész nap be sem megyünk oda egyébként. Fontos hogy jól legyen szellőztetve.
2015. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Még egy 25 nm-es szobába se tennék 3 gyereket be, nemhogy egy 13 nm-esbe!

Ez nagyon kevés!

Nem akarnám, hogy a gyerekeim ilyen kis helyen szorongjanak. Mert ők majd fel fognak nőni, serdülni, amikor is igényelni fogják az intim szférát, amit nos, akárhogy is nézzük, 13 nm-en nem igazán biztosítható. Most még biztos nem gond, de az lesz.

Mondjuk én eleve az addig nyújtózkodj még a takaród ér mondás híve vagyok, de ha már így alakulna, akkor gondoskodnék egy nagyobb házról, lakásról.

2015. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Amíg ilyen kicsik, addig nem gond.


De a legnagyobb már jövőre iskolás lesz, kell neki egy nyugodt sarok ahol nem vonják el a testvérei a figyelmét a játékokkal.


Aztán a kamaszkor..... ezt nem is részletezem.

2015. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

A szomszéd lakás 42 nm, ebből egy akkora háló, hogy elfér a franciaágy, konyha-étkező-nappali egyben, fürdő viszonylag nagy, és egy pöttöm szoba, kb 2,4×4 méteres. ÉS ebben négy gyerek játszik és alszik, egy évestől hét évesig :(

Még az állatoknak is előírják, mennyi hely kell, úgy látszik, gyereknek mindegy...


a 13 nm nem vészes.

2015. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

12-14 éves korig szerintem nem lesz gond.

Utána már valószínű, hogy lázadozni fognak a saját kuckóért.

2015. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

szerintem megfelel

majd ha nagyobbak lesznek akkor lesz fontos a különszoba

vagy legalább a kislánynak külön


próbáld meg kuckósítani a szobájukat :-)

2015. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

egy ideig oké.

és utána hova teszitek őket?

2015. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 12-13 éves korukig jó lesz (ill. míg a nagy annyi lesz). Mert akkortól szeretne igazán nyugalomban lenni. Mi is hasonlóan voltunk a tesómmal. Ő volt a nagyobb, amikor "elkerült" a szobából, nekem nagyon fura volt. Szerettem vele "lakni", pedig ellentétes neműek vagyunk. Tanulásban nem fogja ez akadályozni. A lényeg egyébként, hogy minden gyereknek legyen egy saját kis szekrénye, tere, sarka valami, ami csak az övé, pl magasabb ágyak alatti tárolókkal stb.

4-es-nek üzenem, ha a te elvedet követnénk, még ennyi gyerek sem születne, mint most. Azért 25 nm már nagy szoba, alapban egy építész 10-12 nm-es szobákkal számol, ha külön hálókról van szó, de azért valljuk be a legtöbb többlakásban a te elméleted szerint 1 gyerek férne el. Hát.....

No mindegy. Nekünk most 2 van, jelenleg 16 nm-es a szobájuk, és ha minden jól megy majd még lesz egy tesójuk. Nekünk 2 szoba, nappali, konyhás a házunk. Míg kicsik, addig maradni is fognak együtt, mi is ilyen tizenéves kor körül szeretnénk majd szétválasztani őket (akkor vagy költözünk, vagy hozzáépítünk).

2015. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!