Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ti mit választanátok babaszobá...

Ti mit választanátok babaszobába, laminált padló, parketta vagy szőnyegpadló?

Figyelt kérdés

A laminált mellett szól, hogy fel lehet törölni, ellene, hogy keményebb, a parketta hasonló, és még szép is, de kényes, a padlószőnyeg meleg, puha, viszont ha le lesz pisilve, vagy bármi, akkor ugye nehezebb kitakarítani.

A laminát és a parketta persze szőnyeggel együtt értendő.

Nekem legjobban a padlószőnyeg tetszene, de nem biztos, hogy praktikus is.

Kérlek, véleményezzetek, kisgyerekesek, tapasztasztalatokat is írhattok, főleg akiknek padlószőnyege van, hogy mennyire bírja a strapát.

Köszi! :-)



2015. szept. 14. 01:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Valami szép laminált padlót választanék egy színes, puha szőnyeggel.

A padlószőnyeg szerintem egyrészt ronda, másrészt kényesebb, harmadrészt sokkal állandóbb. Állandó alatt azt értem, hogy a padló/parketta mellett bármikor cserélhetsz szőnyeget, könnyen meg lehet változtatni a szoba stílusát, míg a padlószőnyeg behatárol. Nem mellesleg a padlószőnyeget nem szeretem, szerintem borzasztó a tapintása. Gyerekként sem szerettem.

2015. szept. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Padlószőnyeget nem. Nem praktikus, folyik a nyáluk az első időben, pisis lesz, a por jobban megül benne. Mi dobtunk ki azért szőnyeget, mert lehányta és tisztíthatatlan volt. Laminált padló vagy parketta mindegy. A parketta sem kényesebb, ha rendesen le van lakkozva, azt is fel tudod törölni nedves ronggyal.
2015. szept. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Laminált padlónk van szőnyeggel,mindkét gyerekszobában. Tökéletes!
2015. szept. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom, nálunk padloszonyeg volt, sose volt pisis...

Mondjuk a parketta könnyebben tisztán tartható

2015. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Tény hogy a laminált a legkönnyebben tisztítható.

Nálunk padlószőnyeg van, aki szerint nyálas-pisis lesz, hát nem tudom, mi sose raktuk közvetlen a szőnyegre. Míg egész pici volt, takaró+tetra, utána jászószőnyeg, később meg már nincsenek ilyen gondok.

2015. szept. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

laminalt! atka+kosz mentesites szempontjabol..es ha ram hallgatsz valami olcso sz...r aztan majd 5 ev mulva felszeditek es akkor johet az igenyes parketta...mi draga laminaltat vettunk de mar toredezik a szele mert a lanyom mindenfele fura dolgot csinal vele/rajta:)


a padlo szonyeg budosodik peneszesedik annak aki irja h nem lett sose koszos nyilvan nem hajlamos hanyasra a babaja vagy nem olyan tipus aki mindenhova oda kaksizik a szobatisztasagnal de ezt nem lehet elore tudni. ismerosom babaja pl minden hisztinel hanyt.

2015. szept. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A talán nincsenek ilyen gondok majd akkor jön, ha szobatisztulni kezd :) Mind a két gyerekem viszonylag egyszerűen lett szobatiszta, de 2-3 baleset előfordult mindkettőnél. Annyira belefelejtkeztek a játékba, hogy egy tócsa közepén eszméltek. Előfordul ilyen, akkor könnyebb a parkettát/lamináltat takarítani.
2015. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp laminált parketta és valami szép, könnyen tisztítható szőnyeg. Nekem is kellett már hányást feltakarítanom róla, mert nem ért ki a fürdőbe akárhogy szaladt, a szobatisztaságra szoktatásnál meg a pisit.
2015. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Laminált padló és szőnyeg szerintem. Nekem a parketta nem is tetszik, a laminált sokkal szebb, modernebb. A padlószőnyeg meg nem praktikus.
2015. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha árban belefér a parketta is, én el nem tudom képzelni mi szólhat a laminált mellett. Az tényleg kényes, a (száraz, keményfa) parkettát le lehet önteni, akár fel is lehet mosni stb, évtizedeket kibír, csiszolással pedig bármikor fel lehet újítani.

(És most már vannak jobb tapintású padlószőnyegek is, de tudom mire gondolt az egyik válaszadó :) )

2015. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!