Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mit gondoltok arról, ha az...

Mit gondoltok arról, ha az iker kisbabák első otthon töltött naptól külön-külön szobában vannak és alszanak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nincsenek ikreim, de ezt nem tartom jó ötletnek.
2016. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Miért nem tartod jó ötletnek?
2016. jan. 23. 18:36
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Az ikreknek már születésk elött is igen szoros kapcsoaltuk van egymással.

Ha együtt lehetnek, akkor sokkal nyugodtabbak, ha eröszakkal szétválasztják öket, akkor az igen csak megviseli öket.

Emellett parktikus okokból sem tartom jó ötletnek, sokkal nehezebb így ellátni öket, figyelni rájuk.


Szerinted mi elönye lenne annak, amit kérdezel?


(ikreim vannak)

2016. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Pontosan ezt vártam, hogy egy ikres anyuka leírja😉
2016. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet külön tenni őket. Lesz bajod, ha így teszel.
2016. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy eleve kicsit nehezebb ikrekkel, de hogy ezt még valaki önszántából nehezíti...

Nővéremnek vannak ikrei, az elején velük laktam.

2 petéjűek, és egymáshoz volt fordítva az ágyuk, mindig keresték egymást. Egyszerre szoptatta őket, egymás után fürdette, és tette őket tisztába.

Szerintem ezt nehezebb, ha külön szobában vannak.

2016. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

az ikreknek teljesen más a kapcsolatuk,mint egy normál testvérpárnak.Semmiképp nem választanám szét őket csecsemő korban.Majd ha már kialakult egy rendszer,napirend(ami persze az idő múlásával folyamatosan változik),látszani fog,hogy melyik milyen.Ha teljesen más a ritmusuk,esetleg zavarják egymást,akkor esetleg,de most még szükségük van egymásra.

egy iker

2016. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ikreim vannak, az elsö napokban csak akkor voltak nyugton az ágyban, ha EGY ágyba tettem öket EGY takaró alá, és érezték egymást. Ha külön voltak, akkor mindkettö legalább is nyügös volt, de a legtöbbször igencsak sírtak. Ha együtt voltak, akkor meg nem volt velük semmi baj.


Külön tenni öket szerintem kínzás és nem is la´tok benne semmiféle értelmet vagy logikát.

2016. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
1éves ikerlányaink vannak, első perctől egy ágyban, összebújva alszanak. Rettentő szükségük van a másikra, hogy lássák, érezzék, hozzáérhessenek. Soha nem zavarták egymást, náluk a másik sírása/játéka alapzönge, ha aludni akar is vmelyik, és a betegséget sem kapták el soha egymástól. Pedig nem voltak még külön, nem is lenne szívem elválasztani őket.
2016. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ikreim vannak, és bár külön ágyuk volt egy szobában, mégsem volt az igazi, mert egy ágyban szerettek lenni. Csak éjjel, a légzésfigyelő miatt tettem őket külön. Már hét évesek, és tavaly nagyobb lakásba költöztünk, hogy legyen külön szobájuk, aminek örültek is, rendezkedtek, tervezgettek - aztán már együtt alszanak, előbb az egyik ment át a másik ágyába, most már az ágyat átvitették, így lett alvószoba és játszószoba a két gyerekszobából. Nem én erőltettem, ők választották ezt az utat már a kezdetek kezdetén, hogy egymást keresték, ha csak külön ágyban voltak.


De mindegy is. Azonban a koraszülött centrumokban is ha lehet, egymás mellé teszik az ikreket, és azért ők csak tudnak erről valamit :)

Miért szeretnéd külön tenni őket?

2016. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!