Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Anyukák ki kell mosni a baba...

Anyukák ki kell mosni a baba ágyneműket, és az ágynemű betétet? Akkor is ha nagyon jó minőségű, új? Vagy elég öblíteni?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy nem használják új szülöttnél az ágyneműt alvásnál nem is fogjuk csak dísznek szeretném előkészíteni,a baldachint meg a rácsvédőt megfelelően gondosan felkötve.

#baba #mosás #ágynemű #ágyneműbetét
2016. febr. 21. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kimostam, a huzatot kivasaltam.
2016. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi kimostunk mindent, a védőnő tanácsára. Mert a bolti ruhákat is kimossa az ember, festék, szennyeződések lehetnek rajtuk.


Azt nem teljesen értem, hogy hogy érted, hogy dísznek készítenéd elő az ágyneműt, de a kiságyba ne tedd bele, ha majd meglesz a kicsi, mert felesleges és veszélyes is teletömni a kiságyat nem használandó dolgokkal.


A rácsvédő hasznos, de meglátod majd, épp mi lesz az álláspont róla, amikor meglesz a babád (az orvosom mondta, hogy volt nemrég egy kutatás, hogy ugyanannyira okozhat bajt, mint amennyit véd). A baldachin fulladásveszélyes lehet, de persze ez nem 100%.


De egyébként előre ne tedd be az ágyba, majd csak a baba születése körül, ne porosodjon.:)

2016. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
milyen fajta baba mosószered van ? nekem persil babáknak az jó ? köszönöm a tanácsot a vasalást :)csak nekem azt mondta egy anyuka ,hogy nem kell ki mosni,mert minőségi és nem kell félni a festékanyagtól ,hogy káros lenne
2016. febr. 21. 09:19
 4/17 A kérdező kommentje:
a baldahinről nem tudtam meg szerintem ez nem is igaz a rácsvedőt pedig megfelelőlen kell kikötni,persze ha nagyobb a baba elhiszem le szedi de nem egy új szülött ,mint írtam tisztában vagyok vele ,hogy a az ágybetétet nem rakjuk be új szülöttnek am nem vagyok felelőtlen nem akarom hogy porosodjon :D meg gondoltam becsomagolva el rakom :D még a matrac sincs ki bontva jövőhét után érkezik az utód :)de am köszi azért ,hogy el írtad ez az egyik [link] ez az . de akkor ki mosnom
2016. febr. 21. 09:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden ruhaneműt és ágyneműt kimosok, mielőtt használni kezdjük (miénket is, a gyerekét meg főleg). Józan paraszti ésszel: belefektetnéd a babát egy olyan ágyneműbe, amiről nem tudod, hogy milyen körülmények között csomagolták, szállították és tárolták, valamint fogalmad sincs, hogy a boltban kik tapogatták????
2016. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

" a rácsvedőt pedig megfelelőlen kell kikötni,persze ha nagyobb a baba elhiszem le szedi de nem egy új szülött"


Mert szerinted azért lehet veszélyes, mert leszedi? Te se vagy túlságosan képben.

2016. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát rendeltük meg ez teljesen steril volt szóval le zart dobozon belül volt még rendes csomagolás amit csak úgy lehet ki nyitni ha széttéped szóval lattam volna ha fel lett volna bontva de .viszont ki tudja ki csomagolta igazad van ki mosom
2016. febr. 21. 09:49
 8/17 A kérdező kommentje:
6 nézd meg https://www.youtube.com/watch?v=8puPADYN5iI ,ugyan ezt mondtam nekem is a dokim hallgasd végig :D
2016. febr. 21. 09:56
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt gondolod attól steril, hogy drága és zárt dobozban érkezik? Szerinted az anyag kiszabása és varrása után mit csináltak az ágyneművel? Valószínűleg vasalták és lezacskózták, amit ráadásul bármikor kibonthatnak és pillanatok alatt újra becsomagolhatnak.

Meg sem fordulna a fejemben mosatlanul használatba venni.

2016. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Kimostam mindent, pedig nem vagyok paramami. De ez alap. Azt hittem, hogy mindenhol.

A videóhoz annyit, hogy nekünk a rácsvédőt azért nem ajánlották, mert nem engedi szellőzni a kiságyat, így a kilélegzett co2 jobban megreked. Ha már hason ne altassuk, mert feldusul a co2, akkor egy zárt ketrecet se csináljunk a kiságyból baldachinnal, rácsvédővel.

2016. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!