Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Most akkor jó a rácsvédő,...

Most akkor jó a rácsvédő, vagy nem?

Figyelt kérdés

Akartam venni még szülés előtt rácsvédőt, de több helyen olvastam, hogy nem annyira ajánlott (fulladásveszély, nem lát ki a baba...), illetve összességében fölösleges. Ráadásul zárt végű, vastag peremű kiságyunk van, amire nem is lehet a legtöbb rácsvédőt feltenni. [link]


Eddig nem is hiányoltam. Viszont a babám hat és fél hetes és mostmár elég nagy távolságokat megtesz a kiságyban, elforog 90 fokkal, elvándorol. Ma reggel teljesen máshol találtam... Félek, hogy beveri a buksiját... :( De erre a kiságyra nem kapok csak úgy hipp-hopp rácsvédőt máról holnapra.


Akinek hasonló kiságya volt, milyen megoldást talált? Egyáltalán be tudja nagyon ütni a fejét, vagy ez csak az én félelmem?


2016. márc. 8. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Én ilyen hosszúkás plüssöket vettem pl kukac és azokkal raktam körbe a kiságyat, úgy hogy jól odaerősítettem hogy ne tudja elvenni magára húzni egyebek.
2016. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tettem fel szintén 6 hetes korában gondolkoztam el rajta erősebben aztán úgy voltam vele mi lesz, ha forog.

Hát most 6 hónapos és forog. Feleslegesnek tűnik mert az egész kiságyat nem merem körberakni rácsvédővel ez így viszont nem ér semmit, ahogy van.

Nekünk az haszon mondjuk, hogy nem lát ki belőle, elég elaltatni ígyis.

2016. márc. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk nem volt, és tényleg koppant néha valamije (fejecskéje vagy ha nagy lendülettel fordult, akkor akár a keze is). Fájdalommal ez nem járt, de előfordult, hoyg felébredt rá és mivel rossz alvó volt, nehéz volt visszaaltatni. Ennek ellenére én azt az álláspontot támogatom, hogy a kiságyban semmi ne legyen csak egy gumis lepedő és max. egy vékony, légáteresztő természetes anyagból készült takaró. Rácsvédőt ugynai snem lehet a rács egész magasságában feltenni úgysem. Amikor már feltérdel és mászik a baba, előfordul, hogy éjjel is gyakorolja a tudományát álmában, ilyenkor magasabban van a feje, és be fogja ütni, ha nekimegy a rácsnak, nincs mit tenni. Szerencsére az ilyen kis balesetek nem viselik meg a babákat egyáltalán.
2016. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves utolsó, igen, én is úgy tudom, hogy minél kevesebb dolog való a kiságyba, ezért is nem vettem végül rácsvédőt, de most elbizonytalanodtam... De ha nem sérülhet meg a "koppanástól", akkor lehet, hogy nem erőltetem mindenáron.


Most tekertem fel törölközőket hosszában (pont végigéri az ágyat :)) és selyemszalaggal rögzítettem a rácsokhoz. Fejhez, lábhoz nem merek tenni semmit, mert ott nem tudom rögzíteni.

2016. márc. 8. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Mindenféle plüsskukacok (igazi porfogó, még jobban kedvez az esetleges fulladásnak) és törölközők helyett ezerszer inkább a rácsvédő, ha aggaszt, hogy koppan a feje.


Lehet kapni olyat, ami csak a rácsoknál szivacsos, közte pedig légáteresztő anyagból (tüllszerű) van.

2016. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként le lehet pontozni ismét, de ez a rácsvédő és teljes babapaplan-párna garnitúra, millió plüssjáték már az újszülött baba ágyába is csak nálunk ilyen nagy divat, Angliában például üres a kiságy, mert ez biztonságosabb. Nem kegyetlenségből írtam, hogy nem lesz baja a babának a kisebb koppanásoktól, hiszen itt nem arról van szó, hogy nagy erővel megüti magát!!! Egy újszülött, bármilyen aktív is, képtelen akkora lendülettel csapódni a rácsnak, hogy baja legyen belőle. Én is óvom, védem mindentől, legfőképpen rázkódástól a gyerekeim fejét, pláne így volt ez újszülött korukban, de a rácsvédő felesleges és sok esetben veszélyes is, főleg olyan ágyba, amilyenről a kérdező írt, amihez nem lehet néhány centinként odakötni, hogy semmiképp se bújhasson alá.


Viszont azzal egyetértek, hogy a felcsavart törölközőknél és takaróknál akkor már jobb egy minőségi rácsvédő.

2016. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem volt nekünk, nem is javasolta sem.a védőnő, sem a gyerekorvos, sem a gyerekintenzív osztályon dolgozó sógornőm, éppen azért mert nem tud olyan jól szellőzni a kiságy, megreked a rossz levegő, co2, és ez veszélyes. A koppanás meg a babakor velejárója, nem lesz semmi baja tőle. A fiunk pl amikor megtanult felállni, néha álmában/félalomban is gyakorolta, de az egész ágyat még sem párnázhattuk ki. A gyerekkor ilyen.
2016. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom a lepontozást, én mindenkinek zöldet nyomtam, mert hálás vagyok minden véleményért.


Ha tényleg nem eshet ennyitől baja, akkor lehet, hogy hagyom a fenébe a rácsvédőt is, meg az egyéb "ütközőket".

2016. márc. 8. 11:31
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Én nem bántam meg a rácsvédőt ,a babám szerette kidugdosni a lábát az elején ,és egyszer megijedt mert azt hitte ,hogy beszorult.Én mindenképpen vennék.
2016. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

Ha Angliában 'üres" az ágy miért látok annyiféle rácsvédőt az Instagramon?

Ne nézz már madárnak mindenkit?

Amíg kicsi érdekesek a színek és minták rajta, amikor meg nagyobb tényleg megvédi hogy beverje a fejét.

A plüsskukacok meg összetekert pokrócok sokkal inkább jelentenek fulladásveszélyt.

Bár én nem hallottam olvastam róla, hogy megfulladnának a gyerekek a rácsvédőktől, aminek a másik neve amúgy a fejvédő.

2016. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!