Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Milyen berendezésetek van a...

Milyen berendezésetek van a babaszobában? Hogy csináltátok meg?

Figyelt kérdés

Amire én gondoltam:

- kombi kiságy

- nagyobb, akár sarokszekrény

- relaxfotel + lábtartó

- kanapé, aminek ha lehajtod a háttámláját ágy lesz (remélem érthető)


Gondoltam még külön egy kis szennyes kosárra, amibe csak a babaruha lesz, eleinte úgyis külön kell mosni, gondolom.



Alul kb derékmagasságig mosható halvány barack festéket gondoltam, felül meg fehér (vagy barack ott is, csak nem moshatós, nem tudom még - nemet nem tudunk). Ha fiú lesz, Vukot, ha lány, Bambit tervezek festeni a falra.


Kell még valami bútor, ami praktikus, de nem jut eszembe? Szőnyeg nem lesz, lamináltpadló van.


Mennyibe került nektek a babaszoba? (festés, bútorok, stb...)


2016. márc. 19. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon praktikus. A lányoméknál van hasonló.( Az bekerülési összeget nem tudom.)
2016. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi kifejezetten a babának csak egy kiságyat vettünk a szobába. Előtte vendégszoba volt, így teljesen be volt rendezve (2 nagy ikeás malm komód, fali szekrények és polcok). Kihoztuk az egyszemélyes ágyat, átfestettük a falakat -ez csak a festék árába került, mivel mindig mi festünk- vettünk új szőnyeget. Kb 50 ezer ft volt az egész, ágyneművel és egy kis dekorációval együtt ( pl: a baba neve a falra akasztva fa betűkkel, ami szintén csak anyagköltség volt) + a pelenkázólap.

Nyilván a már meglévő bútorok többe kerültek, de "azt még nem mi fizettük" mivel örököltem a lakást.

Nálunk is külön szennyestartója van a babának egyébként.

Később valami jó játéktárolóra lesz szükség még.

2016. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és 3 fal fehér, egy pedig szürke. Mi nem akartuk előre tudni a nemét :)
2016. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk a kombikiságy nem tetszett, vettünk egy kiságyat+pelenkázót, mindkettő ikeás, együtt a kettő kb. 20 volt.


Van szekrény benn, a sarokszekrény jó ötlet. ami még nekünk bevált, szintén ikeából átlátszó anyagdobozok, a csecsemőkorra, tematikusan jól elférnek a cuccai (pl. rugi, body külön).


Fotelt nem vettünk és ágyat sem, egybenyílók a szobák, nem a kicsivel alszunk. Tápszeres, de a nappaliban van kanapé és két fotel, ahol kényelmesen tudjuk őt etetni.


Falra nem festettünk állatot, és nem festettük ki a szobát. Polgári lakásunk van 5 m-es belmagassággal, ide a fehér illik csak.


Szerintem még egy baba pihenőszékre ruházzatok be, a miénk nagyon szereti. Esetleg Adamo hinta, mi kaptunk, de a magas belmagasság miatt nem tudjuk felszerelni, de próbáltunk barátoknál és tökjó!

2016. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

persze ilyen babacuccok lesznek/vannak, most az alap berendezésre gondoltam :)


A kombikiságy azért, mert az enyémet nagyon szépen meg tudjuk csinálni :)

2016. márc. 19. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Korabban dolgozó volt, voltak szekrények, egyszenélyes ágy (szoptatni tökéletes volt), így csak kisagyat és pelenkázólapot vettünk.

Fal napsárga volt és frissítés utan maradt is.

Kb. 20 volt az egész.

Nappaliba került egy adamo állvánnyal ~50.


4-es,

Lehet kapni hosszított kötélzetet a gyártótól vagy van egy eladó állványunk K-Mo.-n. ;)

2016. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A miénk az kb. ilyen volt,bár annak már 4 éve: [link] hozzá polcos szekrény is . A fal halványbarna volt és ez volt az ágy fölött : [link] ,természetesen a saját nevével. Nálunk padlófűtés van ,de nekünk volt egy sötétkék vastag gyapjúszőnyeg,és egy art deco pihenőszék. [link] Ez volt az ágyában így volt éjszakai fény is.
2016. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!