Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Pelenkázó alátét helyett...

Pelenkázó alátét helyett megteszi egy pléd, paplan?

Figyelt kérdés
A gyerkszobában van a pelenkázó komód, oda vettem is normális alátétet, de egyelőre éjjel a mi szobánkban fog aludni, ahol egy asztalon fogom pelenkázni, ha kell éjjel. Csak ezèrt nem vennék egy külön lapot és a másikat se hiszem, hogy mindig fogom húzgalni. Ezért gondoltam hogy odateszek egy takarót vagy vékony paplant összehajtva, rá egy eldobható pelenkázó alátètet. Szerintetetek megteszi ideiglenesen? Vagy inkább vegyek még egy kis alátétet?
2016. ápr. 1. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
nem kell ennyire túlgondolni a dolgot. pár hónap után örülsz, ha a földön hanyatt tudod addig dönteni és egyhelyben tudod tartani, amíg legalább nagyjából ráteszed a tiszta pelust.
2016. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alátét mozdítható, oda teszed, ahova tetszik, asztalra, földre, ágyra, mosógép tetejére. A magasított oldalú talán biztonságosabb, de az mellől sem szabad elmozdulni.
2016. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

1,5 évest simán pelenkázok komódon egyes, azért ez így bátor kijelentés, persze vannak babák akik utálják a pelenkázást, de az én környezetemben max 10-ből 1 ilyen.


kérdező: én biztos vennék lapot, olyan potom pénz, főleg használtan, és sokkal kényelmesebb: ha lepisili lekakilja elég törölni és neki is sokkal kényelmesebb.

2016. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Első írja jól.

A kicsi nálunk is 3 hónapig mellettem aludt, én csak végszükség esetén pelenkáztam éjjel, akkor pedig simán terpeszbe ültem a franciaágyon, és ott a matracon pelenkáztam.

2016. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

nem utálta az enyém a pelenkázást, csak hát milyen méltatlan dolog már egyhelyben maradni, ha már egyszer képes arra, hogy ne tegye?!


volt egy pelenkázónk, egész kicsinek azon pelenkáztam, öltöztettem, töröltem, stb, na de a mamáknál sem volt pelenkázó... ott a heverőn oldottam meg. ha éjjel kellett peluscsere, akkor meg a kiságyban. később is sokszor inkább a kiságyban, amíg nézegette a forgót... amikor meg mászott, akkor meg kb tényleg ott, ahol éppen elkaptam, hanyatt döntöttem, és pelust cseréltem. megesett, hogy játszótéren a padon, vagy társasház lépcsőjén a kabátomra fektetve... de babakocsiban, kocsi hátsó ülésén, csomagtartóban... simán bárhol, bármikor, amikor sem pelenkázó alátét, sem pléd, semmi nincs kéznél.

2016. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Éjszakára átviszed az alátétet a szobátokba és kész. Nem akkora dolog ezeket mozgatni. Én 2,5 éves koráig simán pelenkáztam a komódon a fiam, nem minden gyereket olyan nehéz pelenkázni.
2016. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy vegyél egy összehajtható "utazóalátétet". Én konkrétan az Auchan-ban vettem Disneyset, 2500 Ft-ért. Bírja a strapát, összehajtható kicsire, táskában bőven elfér, és mégis, ha malőr adódott, elég volt letörölni, rendbe szedni, nem kellett mosni/áztatni, mint egy plédet. Ajánlom, mert praktikus, gyakorlatilag oda rakod, ahova akarod, mégis ha nem kell, egy fiókba behajtogathatod. (Mi is sokáig eldobhatót használtunk, de abból sok fogyott, főleg a legelején.)
2016. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, ez teljesen jó. :)

Én a DM-ben szoktam venni anno, 10 db kb 1000 Ft. Vízálló meg minden, ha baj történik csak eldobod. :)

2016. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem mindig viszem be a babát, az ő szobájában van a pelenkázó, reggel és este ott öltözetem de napközben az ágyunkon, amikor séta előtt öltözettem már 2 hónapos korában is valahogy ágyon kényelmesebb volt nekem. Eldobható bőven elég szerintem.
2016. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez az utazóalátét nem kemény? Csak kell alá gondolom egy kis pléd vagy valami. Akkor meg ugyanott vagyok, mint ha eldobható alátétet teszek alá, abból már úgyis vettem egy párat.
2016. ápr. 1. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!