60x120-as vagy 70x140-es átalakítható kiságy?

Figyelt kérdés

Nem kicsi a 60x120-as? Meddig tudnánk használni,mik a tapasztalatok?

Le kell tudjam engedni a rácsot? Vagy mik a főbb szempontok? Köszi! :-)


2016. máj. 19. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nekunk kicsi volt a szoba ezert 60*120 as johetett szoba. Ha megnezed eloben a kettot, alig van kulonbseg koztuk.
2016. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem ezek a kombi kiságyak nagyon nem tetszenek, egy szép leesésgátlós ágyat szerettem volna, ezért lett 60x120as. 2,5 évesen kapta a 80x170es ágyát, de 3 éves koráig nem tudtuk kitenni a kiságyból, igazi kis kuckó volt, nagyon szerette :)

egyébként érdemes majd később a sztenderd méretekre figyelni, mert én pl. nem kapok se gumis lepedőt se pisifogó gumit ebben a méretben ;)

2016. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

60*120 bőven elég.

A kisfiam most 6 (!) éves, jelenleg 125 cm- tehát a méretből láthatod, hogy ez a nagyság egy babának, totyogónak stb. tényleg megfelelő.


A 60*120-as rácsos kiságyat mi a szobatisztaság biztos kialakulásáig használtuk (kb. 2,5 éves korig)- ez egy több állásba is tehető kiságy volt (baba-újszülött korában fent volt a matrac, ahogy fordult, úgy középállásba került, hogy ne tudjon kifordulni, kiesni-mászni), később pedig lentre.


A jelenlegi ágya egy IKEÁs 160*70-es méretű kiságy (viszonyításképpen: 160 cm jó esetben tizenévesen lesz majd, az már majdnem a felnőtt magasság :), kényelmesen elfér benne ő is és a sok kedvenc állata is. Majd valamikor kisiskolás korban vagy alsó tagozatban vagy amikor kéri/igényli lesz lecserélve nagyobb ágyra, akkor már majd 80*200-as standard felnőtt méretre a megfelelő matraccal.


A 60*120 kiságyban nekünk nem volt leengedhető a rács- nem tartom olyan kiemelten fontos funkciónak- ha bármi van, odamész úgyis :)

2016. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fél évesemnek 70x140-es ágya van, de néha ez sem elég neki, annyit forgolódik. :D A rács nem leengedős, szerintem felesleges. Az alját 2 magassági fokozatban lehet beszerelni, vagy fent, vagy nagyon lent, és ez pont elég, középállást nem használtuk volna, mert mikor feltérdelt/felült benne, pár nap múlva állt is... Ami nekem még fontos volt, hogy alul legyen fiókja a holmiknak.
2016. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót megcáfolnám: szerintem óriási a különbség egy kisebb meg egy nagyobb területű ágy között.


A lányunknak 70*140-es ágya van, még 3 évesen is ebben alszik (nem kombi, sima tömör fa kiságy), imádja. A rácsa nem leengedhető, hanem kettőt ki lehet venni belőle, így ki-be tud mászkálni benne.


Anyukáméknál 60*120 cm-s ágya van, ez már nagyon kicsi neki, nem is szeret benne aludni (pedig csak 96 cm, tehát elvileg elférne benne).

Más kérdés, hogy az én csemetém előszeretettel fekszik keresztben az ágyában.

2016. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!