Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi a véleményetek a légzésfigy...

Mi a véleményetek a légzésfigyelőről érdemes venni illetve babamérleget?

Figyelt kérdés
Régen nem volt ilyen mégis felnöttek a babák első babámat várom de nagyon megoszlanak a vélemények!?:)
2016. máj. 28. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Mérleget kaptunk,pedig nem kértünk, mikor kon a védőnő,előző este lemerjuk a babát,de kb.felesleges,hogy van,mert jol eszik,láthatóan hízik. Ha nem vagy parazós-mericskelos,akkor felesleges.


Legzesfigyelonk van,engem megnyugtat. Hogy régen ni volt,az tok mindegy. Régen is volt,aki nem nőtt fel, es most is van,aki felnő.

2016. máj. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem egyik sem volt (3 és 6 évesek a fiaim). Azt mondta anno a védőnő, hogy ha amúgy egészséges a baba, akkor fölösleges a figyelő, de ha téged megnyugtat, és anyagilag sem jelent gondot, szerezz be egyet. A mérleg meg szerintem felesleges, mert ha szopizik, akkor remélhetőleg lesz annyi tejed, hogy jóllakjon vele, ha még tápszeres lesz, akkor úgyis látod, hogy mennyit adsz neki. (Amúgy a légzésfigyelőről én is tettem ki kérdést, és ott is nagyon megoszlottak a vélemények, de a legjobb, ha a saját ösztöneidre hallgatsz.) Boldog babavárást!☺
2016. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon bevált taktika a kereskedelemben is a tudományoskodó riogatás.
2016. máj. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Snorri ***** válasza:
Mi beruháztunk mindkettőre. Nem igazán volt tejem, mire hazajöttünk a kórházból, kisfiam lefogyott, és elég sárga volt. A gyerekorvos külön kérte, hogy minden étkezés előtt, és utána mérjem, illetve esténként is, csupaszon. Engem megnyugtatott, hogy tudom mennyit eszik. Lehet mondani, hogy bízni kell, hogy van elég tej, és jelez a baba, meg szemmel láthatóan gyarapszik, de ez nem az első napokra igaz. Ja, és azt elfelejtettem, hogy ráadásul az én kisfiam aluszékony is volt, volt, hogy nagyon sokáig kellett kelteni, hogy egyen. A kórházban is. Ha egy-két napig eljátszom, hogy rábízom, akkor szerintem visszakerülünk a kórházba. Azért is kellett mérnem, mert volt valamennyi tejem, így láttam, mennyi van, mennyit eszik, mennyit kell pótolni. 10 000 ft volt, szerintem megérte, főleg, ha szeretnétek még. Vagy utána eladjátok. Légzésfigyelő szintén. Mi tényleg jót vettünk, egyszer csippant egyet "feleslegesen". Én úgy tudom, hogy azért is jó, mert felébreszti a babát, mielőtt baj lenne. Az én fiam hason aludt, mert sokszor nem tudott büfizni, én így voltam nyugodt. Sok felesleges dolog van, de ez a kettő szerintem pont nem az.
2016. máj. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem volt. A legzesfigyelorol megkerdeztem a szuleszorvosom, a leendő gyerekorvos és a védőnő véleményét is, mind azt mondta, hogy ha nincs rizikofaktor, akkor nem kell. Pláne, hogy önmagában haszontalan, csak akkor van értelme, ha az ember tisztában van az ujraelesztes menetével is.

Mérleg se volt. A védőnő a szomszéd házban dolgozott, akár naponta is vihette volna mérni a babát.

2016. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mi vettünk légzésfigyelőt, engem megnyugtat. inkább kiadok rá annyi pénzt, minthogy egyszer kellene hogy legyen, de nem vettünk.

28hkm

2016. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

"Régen nem volt ilyen mégis felnöttek a babák"


Már aki.

Engem nem nyugtatott volna meg, hogy az én gyerekem az az egy az ezerből akit érintett a bölcsőhalál.

Kicsi a kockázat, de van. Hogy ezt vállaljátok-e, az a ti döntésetek.

2016. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

légzésfigyelőnk van, a bölcsőhalál nem kamu. nem is értem, hogy lehet 20.000 Ft-on gondolkodni ebben a helyzetben.


régen nem nőttek fel a babák, ha az egyéves kort megélték, az már valami volt (gondolj bele, nagyapád fiatal korában nem volt antibiotikum!!!), ha a 18-at, az meg csoda is.


mérlegünk nem volt, nincs, mert tápszeres volt a gyerek (előre tudtam egy betegség miatt, hogy nem fogom szoptatni). de amúgy kíváncsiságból már sokszor venni akartunk.:)

2016. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell megvenni a légzésfigyelőt, ha szeretnél róla értesülni, mikor áll le alvás közben esetleg a gyerek légzése. Amúgy nem fontos... (szarkazmus)
2019. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!