Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Gyerekszobába panellakás...

Gyerekszobába panellakás mennyire szükséges a párásító készülék?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ mennyi a páratartalom. nézzétek meg egy páramérővel. 60% felett nem kell
2016. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak annyira, hogy felnőttként se egészséges 40 % relatív páratartalom alatt, mert növeli a megbetegedéseket, csecsemőnél bölcsőhalál-rizikófaktor és panelben gyakran van azalatt, főleg fűtésszezonban. De lehet filléres módszerekkel is párologtatni.
2016. júl. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi nem minden nap,de egy heten többször is bekapcsoljuk a hideg parasitot. 3.-on lakunk,kegyetlen száraz a levegő.
2016. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont múlt héten vettem páramérőt. Napokig ezzel foglalkoztam, cipeltem a

Lakásban, minden szoba más. Egy rend ruha teregetése jól párásít. :) én is akartam párásítót, de jók az értěkek

2016. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk nem száraz a levegő (még penészedik is itt-ott a fal, és nem tudjuk megszüntetni :'( ) de a párásító kell télen, mert a hidegpára teljesen más, mint a száradó ruha vagy a radiátorra rakott vizes törölköző, párologtató.
2016. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
penészesedtek de ugyanakkor párásítasz?
2016. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi pont, hogy a magas páratartalom miatt küzdöttünk egész télen. Főleg szeles időben nyitvahagytuk az ablakokat mikor lementünk sétálni, mert néha majdnem 80% is lett volna. A gyerekszobában mondjuk nem volt ennyire gáz a helyzet inkább 60% körüli szóval az ő alvását pont nem érinti, mert nem ott van a szárító. Most nyáron néha (nem most ezekben a hetekben hanem jóval korábban tapasztaltam még talán múlt hónapban) van inkább gond a túl száraz levegővel, volt 40 alatt is. Éjjel nyitva van az erkélyajtó, mert amúgy megsülnénk, nyilván mikor kint is túl száraz a levegő akkor be is az jön. De törülköző, ágynemű meg egy adag ruha, bő vizes felmosás nagyon sokat segít, másnapra több, mint 10-et is felmegy, na igen ennek télen van nagy ára, hogy akkor is ilyen gyorsan megy fel a páratartalom. Babánál a szekrényajtóra szoktam téríteni jó vizes nagyobb dolgokat de ott nem olyan szélsőséges a helyzet mint nálunk.


Szerintem méregesd hogy alakul, aztán ahogy a helyzet kihozza tudtok szerezni, ha szükséges.

2016. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én világ életemben panelben laktam, szerintem igenis szükséges.
2016. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én annak idején bedőltem ennek a dolognak, vettem egy párásítót. Viszont kimértem egyszer, mennyit segít. Reggel elmenetelkor a szoba közepén levő asztalon a készüléket bekapcsoltam, majd valamikor délután 4-5 között mentünk haza. Az asztal és az alatta levő szőnyeg tocsogott a víztől, érezhető volt némi "nedvesség-szag". Érdekes módon a falon levő higrométer mutatója ugyanott állt, mint reggel (a készülék jó volt, mert lehelésre is reagált). Ebből én bizony arra következtettem, hogy a betonfalak nedvszívó képessége messzemenően felülmúlja a párásító készülékkel elérhető légnedvesítést.
2016. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!