Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Szerintetek szüksége van a...

Szerintetek szüksége van a gyereknek saját szobára? Mennyi idős korig nem kényelmetlen osztózni a szobán azonos vagy különböző nemű testvérrel?

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem kb. a nagyobbik 12 éves koráig belefér. (én az öcsémmel voltam egy szobában kb. 16 éves koromig és csak az utolsó pár éveben kezdett igényem lenni a szeparáltságra)
2016. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10-12 éves korig nem gáz, mi is így voltunk, abszolút túlélhető :-), férjemnek sose volt saját szobája, túlélte, de rossz a viszony a tesójával.
2016. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Különböző neműek esetén max. addig, amíg a nagyobb nem kezd kamaszodni.

Azonos neműek esetén is célszerű akkor, de attól függően hogy mekkora a korkülönbség és mennyire jönnek ki, lehet tovább húzni.

2016. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9 voltam, öcsém 6 amikor külön költöztünk. Kezdetektől megvolt a külön szoba, addig szerettünk együtt lenni, utána már kényelmetlen volt. Lány vagyok. ( egyébként ha nem lett volna a szobája kész öcsémnek, 1-2 évet lehet kibírtunk volna, de többet nem hiszem. Azt vettem észre én is, hogy egy kamaszkorban közös szoba eléggé tönkrevágja a testvéri kapcsolatot. A milyenktől jobbat nehéz elképzelni, szerintem kiskorban nem rossz a közös szoba!) Még annyit, hogy nálunk öcsémnek volt szobája, de nem szeretett 3 évesen egyedül aludni, akkor kérdezték meg a szüleim, hogy baj lenne-e, ha közösen aludnánk pár hónapot. Így maradt pár évig 😃
2016. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két lányom van. 6 hónapos és 3 évesek. Egyenlőre külön szobában vannak, majd akkor szeretnénk őket egy szobába tenni, ha a kicsi is stabilan átalussza az éjszakát. Had szokják meg egymás közelségét. Aztán majd ha a nagy már igényli a különlétet, akkor a kicsi ismét megkapja a saját kis szobáját.

Mi is egy szobában nőttünk fel öccsémmel, ráadásul nagyon későn tudtam eljönni otthonról. Borzalmas volt az utolsó pár év, állandóan martuk egymást öcsémmel, apámmal is. Senkinek nem volt egy saját kis zuga. Ezt nem akartam a saját gyerekeimnek.

2016. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!