Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babaszoba felnőttes bútorokkal?

Babaszoba felnőttes bútorokkal?

Figyelt kérdés

Háromszobás panelben lakunk, van egy hálónk, egy nappalink és egy vendégszobánk, mindhárom bebútorozva. A vendégszobát alakítanánk át gyerekszobává, a gond viszont az, hogy a bútorok adottak. Újak, ezért csak macera lenne eladni és venni bababútort, amit csak pár évig használ. Ami most van az egy tizenévesnek már tökéletes.


Ami van benne: sötétbarna-bézs szekrény, könyvespolc, tévétartó-komplexum (tehát egyben van a bútor) és egy egyszemélyes ágy. Az ágy is maradna, mert lesz olyan éjszaka amikor a baba mellett kell aludni, vagy etetéshez is tökéletes. 8-10 éves kortól, vagy még korábbtól is aludhat majd benne.


Hogyan lehet babásabbá tenni a szobát úgy, hogy azért ne legyen törés a kinézetben? (Értem ezalatt azt, hogy a bútorban is a sötétbarna dominál, illetve az ágy színe is ez, tehát amolyan komolyabb hatású, nem tudom mennyire találna hozzá egy hercegnős tapéta - csak példaképpen)


Aki hasonló helyzetben volt: hogyan tette babásabbá a szobát?


2016. aug. 5. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan vannak így ezzel, nálunk is felnőtt bútorok vannak, legtöbb fehér, hozzá barna kanapé. a kiságy is fehér, a bababoltban vett pelenkázó komod sem tette babássa, nagyként is fogja tudni használni.

A színekkel, a textilekkel tudsz hangulatot adni alapból egy szobának, most babás színeket vegyél. Lehet élénk is, nem kell babarózsaszín. Falra matrica, lámpák, falvédő, vagy bordűr tapétacsík, a párnák az ágyon, takaró, függöny.

Ezek ne felnőttesek legyenek, hanem színes bohém vidám hatást keltsenek.

Teljesen jó lesz. :)

2016. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kiságy, pelenkázó az adott, hogy babás lesz, a többi bútort feldobnám matricával vagy dekorgumiból vannak jópofa figurák. A falra tapétacsík, nekem az nagyon tetszik, de nem mindenkinek. Vagy falatrica. Az ágyra színes vagy mesefigurás díszpárnák, hozzá illő ágytakaró vagy pléd. ja és a függöny is lehet gyerekmintás, azt később vissza lehet cserélni ha nagyobb.
2016. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem antik bútor a pelenekázókomódom és van egy nagy fülesfotel is a szobában ikea beépített szekrénnyel. A baba dolgai babássá fogják tenni. Én az egyik falra pillangókat festettem, a másikra virágokat. Pinteresten sok ötletet találsz, nézegesd.
2016. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem preferálom egyébként sem a babrózsaszín-világoskék-halványsárga-halványlila bútorzatot. Tele lesz a szoba egy-két éven belül játékokkal. Lecseréled a függönyt micimackósra. Ennyi pont elég az én ízlésemnek. A bútort nem 1 vagy 2 vagy 5 évre veszi az ember, szerintem. A barnához szinte minden megy, és ha a falat akarod dekorálni, tehetsz rá képeket is, de nálunk speciel falmatrica, baglyos, van olyan színű festett falon, mint fönt a kérdésed mögötti zöld háttérbox.
2016. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi gyerekszobánkba csak a kiságy babás :D kombi ágy pelenkázóval. Van mellette egy normális szekrény, van egy kanapé, egy komód és egy kis asztal. Falon van matrica, micimackós függöny, szekrény tetején pár plüss, vannak fényképek is kirakva, bőven babás :) ja az ágya felett egy kisebb fénykép, ami 4 keretből áll és mind a 4 más színű, alatta a neve, szintèn mindegyik betű más színű.
2016. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam szobájában is felnőtt bútorok vannak. Az ágy és a pelenkázó csak a mi kifejezetten gyerekbútor, de azok is snassz fenyő színűek. Én kifejezetten törekedtem rá, hogy ilyen bútorokat válogassunk össze(szekrény, polc...), így később is jó lesz.

Amitől mégis gyerekszoba kinézetű: Dekorgumiból csináltam állatokat, színes textillel bevont képkeretre. A takaró,amivel le van fedve az ágynemű, rajta pár plüss. Játéktartó színes ládák a polc alsó fakkjában. Régebben játszószőnyeg, zenélőforgó, most játék mindenhol. :)

A hercegnős tapéta alképzelhető, hogy nem passzolna a miliőhöz, de kisebb apróságok már igen. Egy színes szőnyeg, függöny, takaró stb. Lehet, hogy nem pont a rózsaszín(ha nagyon csajosat akarsz), az ami passzol a berendezéshez(Lila, padlizsán, korall..).

Remélem segítettem. :)

2016. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, csupa jó ötletet halmoztatok fel :)
2016. aug. 5. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is adott volt a szoba, konkrétan csak egy kiságy került bele. Külön pelenkázónk sincs, az egyik komód tetejére felcsaptam a szivacsot és kész.

Viszont sok lányos dekoráció van. Nameg a rengeteg játék...

2016. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!