Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A baba hazaérkezése előtt...

A baba hazaérkezése előtt 11-12 nappal fel lehet már tenni a kiságyra az ágyneműt, lepedőt, stb?

Figyelt kérdés

Hamarosan betöltöm a 37. hetet,a 38. héten lesz programozott császárom.9 nap múlva műtenek,utána 3 nap múlva jöhetünk haza.Nem korai még 12 nappal korábban feltenni a már kimosott ágyneműt,baldachin függönyt,stb?

Nem fog addig beporosodni?

Attól tartok,hogy ha esetleg mégis előbb beindulna a szülés,akkor még nincs berendezve a kiságy.

Anyura,anyósra,apukára,stb nem szívesen bíznám,én szeretném megcsinálni.


2016. aug. 7. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Annyi por nem árt a babának. A túlzott higiénia viszont igen.
2016. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Siman megcsinalhatod mar, persze. Gondolj bele, amugy sem fogod a fuggonyt meg a baldachint 2 hetente mosni. Csinald meg akar mar ma
2016. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Akkor felteszem őket.Csak gondoltam nehogy beszívja azt a kis port,nehogy porallergiája legyen,hiszen még pici és érzékeny.
2016. aug. 7. 18:56
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Annyi nem árt. Az viszont érdekes, hogy annyit sem akarsz a családodra bízni, hogy húzzanak fel egy ágyneműt...
2016. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Èn mindkét gyereknél akkor csinàltam meg ezeket amikor hazajöttünk a kòrházbòl. Èn sem feküdnék 11 napja ott heverő àgynemű közé
2016. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azért mert nem bízok bennük,egyszerűen csak szeretném én csinálni,mert öröm a baba dolgait rendezgetni,és én tudom hogy mit hogyan akarok csinálni.Ők ezt megértik.
2016. aug. 7. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

És mibe kerül feltenni, amikor hazaértek?

Nem tettem fel a lepedőt, fejvédőt (a többi számomra giccs), hogy ne porosodjon.

2016. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Mi akkor húztuk fel, mikor hazaértünk. Egy perc volt, a férjem csinálta. Lepedő, rácsvédő, matracvédő. A légzésfigyelőt már korábban összeszereltük, ne felejtsd el hozzá a farostlemezt megvenni, ha írja a tájékoztató, a miénkhez kellett. Azt szerintem érdemes előre összerakni. Persze, ha nappal jöttök haza, akkor ugye estig ráértek azzal is.


A baldachint meg érdemes kidobni, mert fulladásos halált okoz, és ha már megvettél ennyi mindent, ne vesszen kárba. Pontosan erre lenne való a védőnő, hogy erről tájékoztassa a kismamákat...

2016. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Én is megcsináltam már szerintem a 38. héten. nem tudtam tovább várni :-) Majdnem a 40. héten szültem. Én amikor felhúztam mindent akkor letakartam egy nagy ágyneműhuzattal az övét és ennyi. Előttem író válaszára csak annyit reagálnék, hogy nekünk is volt fejvédő, baldahin is. nem értem miért okozna fulladást. A baldahint nem tudja egy újszülött lerángatni, a fejvédőt meg lehet úgy rögzíteni, hogy ne bírjon alá mocorogni. Nekem egyébként nem tetszenek a "kopasz" kiságyak.
2016. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!