Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Babaszoba bútora és berendezés...

Babaszoba bútora és berendezése már megrendelve. Van egy bölcsőnk. Bébiőr és légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk. Lesz külön babaszoba kisággyal, de az első hónapokban szeretnénk ha mellettünk aludna bölcsőben. Napközben meg a szobájában. Légzésfigyelőt mindenképp vennénk és bébiőrt is. Kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére hogy mit vegyünk? Olyat ami egyszerre mind2 funkciót betölti vagy olyat ami külön-külön és az egyiket ide másikat oda vagy minden alvásváltozásnál szereljem át a figyelőt? Illetve a légzésfigyelőt ok 12cm matracvastagságig lehet használni, de lehet a matracra gumilepedőt tenni igaz?

Tudnátok olyan oldalt ajánlani ahol első babás Anyukaként hasznos dolgokat olvashatok? pl: mit kell megvennem és mit nem, milyen ügyeket kell elintéznem, milyen tanfolyamok vannak stb?


2017. jan. 20. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk bébiőr nem volt, csak l.figyelő, Baby Controll. Csak egyszer riasztott be, szerencsére nem volt babámmal semmi.

Én a csaladinet.hu-t böngésztem.

Én a babadolgok megvételénél a családra és a védőnőre hallgatam. Bár így is sikerült egy-két felesleges dolgot venni. Egy jó tanács: ha drágább dolog megvételére készülsz, inkább kérd kőlcsön valakitől vagy bérelj.

Tanfolyam: baba újraélesztés hasznos lehet, de kívánom, hogy soha ne kelljen hasznosítanod a tanultakat! Én szülésfelkészítőn voltam a helyi kórházban, de én megijedtem a szüléstől utána.

2017. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk is volt bölcső is és kiságy is. Amíg ébredt éjjel (2 hós koráig kb), addig a bölcsőben aludt mellettünk (napközben is abban altattam, a LF. miatt). Utána tettük át a kiságyba, meg a figyelőt is. Nekünk egyben van, angelcare, szerintem jó így. Én nem szerelgetném, napközben is altatnám a bölcsőben.
2017. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy kérj kölcsön, mert általában az ismeretségi körben mindig van olyan aki megvette és használta. Így tapasztalatot is tud adni azzal kapcsolatban, mert kiismerte.

Én egyiket se használtam így nem tudok javasolni :/


Viszont Vida Ágnes írásait nagyon javaslom, logikus és reális tanácsokat ad, jókat ír és felkészítői is vannak. Ő amúgy baba pszichológus. [link]

Sok aggodalmam eloszlatta (én is első gyermekes vagyok :)


Viszont én leginkább édesanyámhoz fordultam, mégis csak felnevelt 3 egészséges gyereket :) Család függő, de ha nálatok is jó a kapcsolat akkor javaslom a szülőkkel való beszélgetést.


Óóó és könyvben nekem a Babázz Lazán című könyv volt a kedvencem. Direkt első babásoknak szól és nagyon jól reagál a mostanra túlbonyolított anyaságra :) Ez is jó válaszokat adott nekem.

[link]

2017. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!