Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A kiságyba mi kell egy újszülö...

A kiságyba mi kell egy újszülött babának?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy veszek szép ágyneműgarnitúrát, 5 részest.


Viszont elgondolkodtam, hogy egy pici babának kell e takaró egyáltalán? Nyári baba lesz.


Többen azt mondják, hogy egy kis pléd elég, plusz lepedő, textilpelenka a feje alá, plusz rácsvédő.


Ezt tényleg igy kell?



Nektek hogy van/volt berendezve a kiságy?

Köszi a válaszokat, elsô baba, és ezzel nem vagyok tisztában.



2017. jan. 26. 10:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Eleinte még a rácsvédő sem kell, mert nem mozdul.

Párnát kb 2 évesen kezdett használni a fiam.


Újszülöttként volt az ágyában egy lepedő, textilpelus a feje alatt, meg takaró.

Én nem pléddel, hanem babatakaróval takartam be.


Aztán 2-3-4 hónaposan lehet már odatenni a rácsra/ágy fölé bébijátékot (zenélő-forgó), akkor már elnézegeti.

2017. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Lepedő (gumis), rácsvédő, pléd vagy hálózsák és matracvédő-ezt sok helyen nem írják, peidg szeirntem nagyon fontos. Az én fiam csomószor belehánytó/bukott az ágyba, dobhattam volna a ki a matracot, ha nincs ilyen. Én Textilpelenkát nem tettem a feje alá, ő vagy nagyot bukott, vagy semmit, ha bukott úgyse védte mega lepedőt a textil. A lepedőt meg úgyis sűrűn cserélem.
2017. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi is vettünk ágyneműgarnitúrát, már 1 éves, még mindig nem használjuk. Lepedő, arra kifeszítve egy textilpelenka és kis vékony takarót használtunk az első hetekben. Mikor már többet mocorgott, akkor kivettük a pelust és hálózsákra cseréltük a takarót, máig így alszik
2017. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem árt több, mert mosni is kell. Lepedőből biztos kell kettő, hiába a textilpelenka, összegyűri, arrébb tolja, átázik vagy a pelus ázik át. Lehet vízhatlan lepedőt is tenni a matracra, a lepedő alá (bár ezt van, aki nem szereti, mert akkor a pont ezért választott kókuszmatrac nem lélegzik). Azért mert nyár lesz, gondolom, te is be szoktál takarózni valami vékonyabbal alváshoz, illetve nem biztos, hogy pont akkor vagy minden nap kánikula lesz, na meg a babakocsiba, autóba is jól jöhet, ahol aztán szintén hamar koszos lesz, és már nem szívesen rakod a kiságyba. Hálózsák is jó dolog (lehet kapni vékonyat meg paplanosabbat), mert nem mászik alá és nem takarózik ki, de valamelyik baba szereti, valamelyik nagyon nem.
2017. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondják, textilpelus a feje alá, pléd, és lepedő, ennyi kell. Még rácsvédő sem szükséges, sőt, most már a legújabb vélemények szerint veszélyes is lehet a rácsvédő. Tőlünk nyugatabbra az az új ajánlás, hogy egyáltalán semmi ne legyen az ágyban, csak lepedő a matracon, és kész, úgy legyen a baba öltöztetve, hogy ne kelljen betakarni sem.


Nálunk lassan egy éves a kicsi, születése óta úgy van, hogy lepedő, textilpelus a feje alatt (ez már kikerült onnan), és vagy polárpléd, vagy babapaplan a takarója, évszaktól és hőmérséklettől függően. A nagynál viszont nem használtunk plédet vagy paplant elég sokáig, ő hálózsákban aludt, de ez a kicsinél nem vált be.

2017. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi nem hasznaltunk semmit. Lepedonk van termeszetesen, de textilpelust sem raktam a feje ala, mert egyszer az arcaba huzta. Nyaron ha nagyon meleg van, akkor nem kell neki takaro, mi meg telen alvoszsakot hasznaltunk :) a takaro ket percig nem marad meg rajta kb, es veszelyesebb is.
2017. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Vannak légáteresztő matracvédők is. [link]
2017. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

én kollegáktól kaptam szettben takaró+párna (lapos)+rácsvédő+zsebes tároló+pelenkázófeltét szettet, amit nem (sűrűn) használok, az a pelusozó, mert minden balesetkor mosni kell. Az én lányom már születése után koppanásig mászott fel a kiságy végéhez (mai napig nem értem, hogy csinálta). Szóval nálunk jól jött a rácsvédő már az elejétől.


Ami benne van: alulról felfelé: légzésfigyelő, matrac, matracvédő, lepedő, textilpelus a feje alatt, takaró, rácsvédő. A párnát betettem a babakocsiba, baleset esetén ne az egész kocsit kelljen mosni.


Ha hűsebb van, betakarom a takarón kívül egy pléddel is

2017. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
Velünk alszik, a kiságy csak dísz a szobában. Vagy ha jön a postás, teszem le amíg kiszaladok:-). Így érzi magát legjobban egy baba.
2017. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Oké köszi a válaszokat.



És a baldachinrol mi a véleményetek?

Szeretnék garnitúrát szép baldachinnal, annyira feldobja a kiságyat szerintem, nekem nagyon tetszik. Nem tetszenek a "pucér" kiságyak!



Ha pl veszek egy 5 részest, a párnát beleraknám a babakocsiba, a takarót meg a baba alá?Úgysem olyan vastag. Matrac, pléd,takaró( ami a garniturához tartozik), és ugy betakarnám babatakaróval?


Erről mi a véleményetek?? Annyira tanácstalan vagyok!

2017. jan. 26. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!