Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Meddig aludjak a baba szobájában?

Meddig aludjak a baba szobájában?

Figyelt kérdés
külön babaszoba van amiben kisfiam éjjel alszik, itt fürdetjük, itt kapja fürdés után a vacsit. Van egy ágy is amin én alszom. Nem igazán veszem magam mellé, nincs együtt alvás (nagyon rettegek hogy ráfekszem). éjjel 1-2, maximum 3szor kel, légzésfigyelővel alszik, a szoba a mi hálószobánk mellett van. A baba mennyi idős koráig aludnátok a szobájában? Most azért jó mert ha nyöszörög, oda tudok menni megsimogatni időben úgy vissza alszik könnyen
2017. szept. 10. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem fordítva volt, a kiságyat hoztuk be ami hálószobánkba, és a kiságy az én oldalam mellett volt, így könnyen feltudtam kelni éjjel szoptatni.

Már a mocorgásra felkeltem, így nem kezdett el a baba sírni, úgyhogy az exem nyugodtan tudott aludni. Egyszer sem kelt fel.

2017. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig ez a rendszer megfelel neked és a gyereknek.
2017. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ameddig akarsz, bár egy idő után úgyis kizavarna
2017. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Amíg neked kényelmes és amíg neki is kényelmes 

Amúgy ha egészen pici babáról van szó, akkor később már biztosan nyugodtabban fog aludni.

Nálunk egy 2 hónapig tartott. Onnantól átaludta az éjszakát és külön szobában aludt mindenki. Házaséletnek is jót tesz.

2017. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6 hetes, egyre hosszabbakat alszik éjjel és egyre könnyebb visszaaltatni őt éjszakai pelenkázás és etetés után. Arra gondoltam hogy ha fixen egyszer kel éjjel akkor megyek vissza.
2017. szept. 10. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Sose aludtam a szobájában, nem voltam lusta átmenni hozzá éjjel.
2017. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig úgy érzed, neked megfelel. Akár már most is "visszaköltözhetsz" az ágyadba, de aludhatsz még ott ha úgy érzed jónak. :)

Nem vagyunk egyformák. Van akinek arra van igénye, hogy a saját ágyában aludjon van akinek arra, hogy a babával egy szobában/egy ágyban. Véleményem szerint egyikkel sincs baj, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is ez a te döntésed.

Nálunk is a szomszéd szobában van a baba, sosem aludtam vele egy szobában. Van légzésfigyelő, bébiőr, ajtók nyitva vannak. Így is gyorsan odaérek ha esetleg nyöszörög mert pl keresi a cumit vagy elmászott az ágyban és nem kényelmes neki, nem ébred fel teljesen.

2017. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én akkor költöztem vissza, mikor 7 hetes korában az éjszakai ébredés szinte csak az evésből állt, nem kellett folyamatosan visszarohanni hozzá. Mert korábban néha még 1 órával evés után is menni kellett sokadjára, nagyon nyugtalanul aludt. Volt azóta is rossz éjszaka, olyankor összeszedem a motyómat és átmegyek hozzá aludni, a következő éjjelt meg megint a hálóban kezdem. Hálistennek már nála ritka a rossz éjszaka, 10 hetes, egy időben rendszeres volt.
2017. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

6 hónapos, még vele alszok, mert éjjel 2szer etetem, és ébresztőre kelek. Nem akarom, hogy a többieket felébresszem.

Addig míg így lesz biztos ott alszom.

2017. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
komolyan gondolod hogy lustaságból alszom vele egy szobában? ha tápszer kell akkor amúgy is le kell szaladnom az emeletről, nem attól a pár métertől lesz kényelmesebb az éjszakai kelés . ...
2017. szept. 11. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!