Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hogy lehet élni járóka nélkül?

Hogy lehet élni járóka nélkül?

Figyelt kérdés
Amikor járókát vettünk több kisbabás ismerősöm is beszólt, hogy sosem zárnák ketrecbe a gyereküket. Lelkiismeretfurdalást is okoztak nekem ezzel, hogy én korlátozni akarom a gyerek szabadságát. Szinte mindenhol azt látom, hogy a gyerek az egész lakásban szabadon mozoghat. De mégis hogyan lehet járóka nélkül élni? Hogy lehet így bármit elintézni a gyerek nélkül otthon? Még wc-re sem tudnék elmenni, mert félnék, hogy addig valami történik vele, simán rácsapná az ujjára az ajtót pl. Egy ismerősömnél most történt egy elég nagy baleset a gyerekkel, ő is szabadon jöhet-mehet. Nem tudom más hogy van vele, de én nem bántam meg a járókát..Ha főzök, vagy takarítok, akkor beleteszem, énekelgetek neki, vagy zenét kapcsolok be, és elvan benne egy ideig.. Tényleg érdekelne, hogy akiknél nincs azoknál 100%ban bababiztos a lakás? Én akármennyi dolgot szereltem fel sosem érzem annak, mindig van valami ami veszélyes lehet..
2018. febr. 15. 07:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Én a kiságyba szoktam berakni, ha pl wc-re kell mennem, vagy ilyesmi. Rakok be néhány játékot, tök jól elvan ott.
2018. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha ketrec, ha nem, mi is használjuk. Szerintem hasznos, a mi fiunk elvan benne.
2018. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem 100 %-ig biztos, de nem is hagytam egyedül a gyereket. Igen, jöhetett a wc-re is. Ha valami miatt mégis ott kellett hagyni, arra a 2 percre beraktam a kiságyba.
2018. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem ugy kell felfogni h ketrec. Hanem h megvédi a bajtól.. nem pórázon van és nem kínzod. Nyugi
2018. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
nekünk nem járóka volt hanem egy 2. kiságy a nappaliban. ott volt amíg én csináltam a dolgom. semmi rossz nincs benne. azóta sajnos már nincs meg mert megtanult kimászni belőle kb 1 évesen.
2018. febr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
72%

4 hónapos, jó a járóka, mert egy nagyobb térben biztonságosan tud mozogni, gyakorolni. Nem kell félnem, hogy honnét esik le, míg elfordulok.

A járóka (szerintem) a baba és a szülő érdeke is. Egy idő után úgyse tudod belerakni, mert ki fog belőle mászni, de akkor már nagyobb lesz és könnyebb lesz vele megértetni, hogy mit nem szabad.

2018. febr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Hát azért annak a helyében igencsak elgondolkodnék, aki a wc-re is magával viszi a gyereket... Sokkal jobb megoldás a járóka, mint a kiságyba rakás (a plusz kiságy az rendben van 😊), mert ha az alvóhelyére teszed be, amíg kimész a postáshoz, vagy amíg beleszaggatod a nokedlit a levesbe, akkor totál összezavarodik az alvás ideje és helye a gyerkőcben. Szerintem fontos, h tudja, az ágy alvásra való és semmi másra.
2018. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is elképzelhetetlen lenne az életünk járóka nélkül. Nem ketrec, kit érdekel más mit mond? :D Biztonságban van benne a gyerek. Nekünk 160 nm-es a házunk, szintes, a hálószobák fenn vannak. Az "életterünk" lenn. Sokszor fel kell azért mennem napközben, nagyobb gyerekek, meg a pici, meg a mi ruháinkat is pakolni, szennyest lehozni, stb,stb, nem hurcolom mindig fel addig magammal. Nem is kell cipekednem, ha nem muszáj, mert épp a 4.bébit várom.Most is épp a járókában játszik a baba. Önveszélyes, mászik mindenre, mindenbe, dűt-borít mindent, nekem rengeteg a házimunka,3 gyerek van, elkerülhetetlen, hogy ne használjuk. De tojok rá, ki mit gondol. Nekünk kell! :)
2018. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk egyszerűen nem fér el. :)

Ha kell, akkor mehet a kiságyba. Nem ott alszik el úgyse, úgyhogy nem fog összekeverdni. :D

A lakást természetesen igyekszünk biztonságossá tenni, de hogy akadályozod meg, hogy pl. hanyatt essen? Ott állsz mögötte. Másképp sehogy.

Ha főzök, akkor kint van velem a konyhában, az etetőszékben. Ott maradhat egyedül is annyi időre, amíg teszek a kazánra, vagy kiugrok a postáshoz.

Nappaliban elvan a szőnyegen, figyelem, ahogy játszik. Van, hogy leborítja az összehajtott ruhákat, de ez ezzel jár.

Van olyan kis szekrény, ami most a falnak van fordítva, hogy ne tudja kinyitogatni. A hobbis cuccaim vannak benne: gyöngyök, lakkok, szalvéták, gyertya, csupa veszélyes dolog.

Ha kocsival megyünk, akkor első dolgom, hogy bekötöm az ülésbe. Amíg nyitom a kaput, elzárom a kutyát, kiállok, kapu vissza: képtelenség közben fogni őt is. Van, hogy nyafog, de hát attól még nem lett baja.

Egyébként szinte mindig ott van közvetlen mellettem. Pakol, játszik, beszélek hozzá, igyekszem lekötni. De ha esetleg hisztikézik, mert nem óhajt őfelsége az etetőszékben maradni, amíg nokedlit szaggatok, akkor így járt. Általában fél perc alatt rájön, hogy most felesleges, és abbahagyja. Arra figyelek, hogy egyszerre sokat ne legyen benne, mert megutálja. Főzés közben egyúttal kap tízórait is: vajas kifli, keksz, kisebb falatkák.

2018. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
43%

Nekünk nem volt járókánk. (és babahintánk sem)

Születésétől külön szobában, kiságyban aludt. Sosem zavarta össze, hogy betettem amíg kimentem a postáshoz, vagy vécére pl.


Amúgy meg hagytam a földön, had másszon. Nyilván mindig fél szemmel figyeltem rá. Amikor nem tudtam annyira figyelni, akkor azokat alvásidőben csináltam (pl fürdőtakarítás), vagy amikor otthon volt a férjem.


Amúgy igen, bababiztos volt a lakás, de a fiam is olyan "biztonsági játékos". Tehát pl sosem mászott bútorra, sosem evett virágföldet, sosem nyúlkált a konnektorban (de azért van benne vakdugó), elég nyugodt gyerek.

Már 5 éves, még mindig "nem veszélyes gyerek". Sosem volt nagyobb gond vele.

2018. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!