Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hány éves korig tud egy...

Hány éves korig tud egy kisgyerek kiságyban aludni?

Figyelt kérdés
Kombi kiságyban gondolkozunk, ami később ifjúsági ággyá alakítható. Hosszra, amíg kiságynak használnánk, addig 120 cm, mert a pelenkázó bele lenne építve. Mikor átalakítanánk ifjúsági ággyá akkor ez a pelenkázó kikerülne az ágy mellé, mint éjjeli szekrény. Úgy viszont olyan alacsony lesz, hogy pelenkázásra már nem alkalmas. Három éves korig elég a 120as méret? Vagy addigra már hasszabb ágy kell? Mert akkor ez a kombi kiságy kilőve. Akkor inkább veszünk külön pelenkázó komódot meg kiságyat.

2018. aug. 11. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Hosszra biztosan elég 3 évig, nekem a 3 évesem 102 cm és egyáltalán nem számít alacsonynak. :) Ő 16 hónaposan kapta a leesésgátlósat, mert utálta a rácsosat és ki akart mászni belőle. De biztos van gyerek aki szereti, és vígan elvan benne 2-2,5-3 éves korig is. Viszont leesésgátlós ágynak nem árt 140 cm hossz, 3 éves kortól tovább is lehet ezt használni! Ha már átalakítós, akkor úgy lenne értelme szerintem, bár nem tudom mikor fogja a fiam kinőni de minimum 1-2 évig még tuti jó lesz, vagy akár 6-7 éves korig is. Vagy átalakítás után nem 120 cm lenne ez a kombi kiságy? Ha 140, akkor jó lesz! :)
2018. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Én a fiamból indulok ki 49 centivel született most 11 hós és 78 centi és pont azon filóztunk a férjemmel aki majd 190,hogy kb. max 2 éves koráig lesz jó vagy még addig sem. Szintén kombi ágyunk van a pelenkázón én sose pelenkáztam mindig leterítettem az ágyra védelmi pelenkát és ott mi azt tárolásra hasznaljuk. Amúgy jó a tároló része csak sajnos túl mély és nem valami praktikus a ruháknak. Mi ajándékba kaptuk anyukáméktól,de én magamtól inkább kiságyat vennék és külön praktikusabb fiókos szekrényeket. De sok embernek bevált a kombi ágy. Szerintem mi viszonylag hamar le fogjuk cserélni,mert szerintem hamar ki fogja nőni.
2018. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, ha kikerül belőle a komód rész átalakítás után, akkor 170cm lenne már. A rácsot meg előbb is le lehetne szedni. Hmmm...nem tudom, annyira szép! Mi közepes növésűek vagyunk, mindketten 175cm magasak. De mondjuk az is igaz, hogy azért ha előbb át kéne alakítani, akkor meg már nem kell 77x pelenkázni naponta, de az is lehet, hogy addigra már szobatiszta lesz...
2018. aug. 12. 00:34
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Fiamnak kicsi lett volna 3 évesen. 110cm volt akkor és azért úgy nem kényelmes aludni ha fejednél és a lábadnál is csak 5 cm hely van.
2018. aug. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Olyat válasszatok ami praktikus és nektek tetszik.
2018. aug. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Lányom 2 évesen kapott felnőtt ágyat leesésgátlóval, akkor már nem maradt meg a kiságyban, hiába szedtük ki a rácsokat. Nem nagy gyerek (2 évesen 90 centi 11 kg volt, 1 évesen 80 cm volt), de akkorra már nem csak hosszra, szélességre is kicsi volt neki, folyton a rácsnak ütközött egy fordulással. A 90*200-as ágyban megjavult az alvása is.

Ezután még 1 évig simán pelenkázni kellett és végig a komódot használtuk rá.

Nem vennék kombit.

2018. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányom 83 cm (17hós) még a kiságyban alszik. A hossza nem lényeg, mert mindig keresztbe fekszik :-)

Amúgy a fotelágyon pelenkázom már egy ideje, ez se túl magas(30-35 cm). Vagy ha csak pisi van, akkor állva.

A légzés figyelő miatt marad 2 éves koráig a rácsos rész, aztán alakitanánk át kombivá.

2018. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Azt vedd figyelembe, hogyha mar akkora lesz, hogy lesz nem fer el a 120-as agyban, akkor nem feltetlenul fogod a pelenkazot hasznalni uy.

Akkora gyereknek mar a tozse is hosszu, ha ugy van odafektetve, hogy a feje teteje eri a pelenkazo tetejet, akkor is szinte a vegenel van a feneke es nagyon nem kenyelmes ugy pelenkazni.

Legalabbis nekem az volt...

Ket gyerek van, mindketto hosszu volt az elejetol fogva, 10 evesen is azok (valoszinuleg maradnak is, mert ilyen a genetikank).


Mar nem tudom pontosan, hogy meddig hasznaltuk a pelenkazot, de az biztos, hogy 2 eves koruk utan egyaltalan nem (masik fajta volt, akkor koltoztunk es mar nem is vittuk az uj hazba). De mar elotte sem azon pelenkaztam, mert a hosszuk miatt kenyelmetlen volt, a sulyuk miatt pedig nem emelgettem oket a pelenkazashoz inkabb, emeltem mas miatt eleget.


Nagyobb pelenkazo alatetet vettem, az ala rajtam meg nagy torolkozot es az agyon vagy szonyegen pelenkaztam oket tobbnyire, amikor mar ekkorak voltak.

2018. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
2 éves a fiam, 120 cm-s rácsos ágyban alszik még. 90 cm most. Még szerintem fél-egy vet kihúzunk benne. szereti az ágyát, nem mászik ki.
2018. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!
2018. aug. 12. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!