Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikortól aludjon rendes ágyban?

Mikortól aludjon rendes ágyban?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos, nemsokára költözünk, kap gyerekszobát, természetesen átvihetem oda a rácsos kiságyát, de októberben érkezik egy unokateso, szivesen odaadnám neki. A kérdés mikor lehet áttenni egy leesésgátlos ágyba, ti mikor vettetek új ágyat?

2018. aug. 14. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi leesésgátlónkra ajánlásként ráírták, hogy 18 hónapos kor alatt nem javasolt.


Mi 2 évesen cseréltük le.

2018. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még korai lenne! Gondolom 1 éves kora óta jár, jobb lenne megvárni míg magabiztosan közlekedik, mászik. A kisfiam másfél éves kora óta alszik rács nélküli ágyban. Ő maga döntött így, nem volt hajlandó a kiságyban aludni. Sokszor a szőnyegen aludt el, utana meg ha betettük nem sok idő múlva felkelt, mert mindig beütötte valamilyét, nem fért el benne kényelmesen.
2018. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi 1,5 évesen kitaláltuk, hogy a 140x70-es ágynak a rácsait kivesszük(3-t). Erre a lányom elkezdett ki-be szaladgálni este az ágyaba. Kb 2,5 éves tudtuk aztán kinyitni neki, addigra értette meg, hogy hiába ott a szabadság akkor sem rohangálunk éjszaka...
2018. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is korai lenne kicsit váltani, a kimászkálást a légzésfigyelövel oldanánk meg, mert azt még használjuk, de az is csak a kisággyal működik.
2018. aug. 14. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi 10 hónaposan váltottunk, sosem volt gond, nem esett le, nem mászkált ki. 😊
2018. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi 14 hónapos korában váltottunk leeses gátlos ágyra, jó döntés volt, rögtön megszerette és sose volt baleset. :)
2018. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fiam pont 18 hónapos volt, amikor váltottunk rácsos ágyról leesésgátlósra. De az 70x170 cm.

Most 5 éves, még mindig abban alszik.


[link]

2018. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fiam kerek 1 éves volt, mikor levettük a rácsos ágy egyik oldalát. 2-3 hét alatt megszokta, hogy nem kell mindenáron lemászni, nekem pedig megváltás volt, hogy nem kellett minden hajnalban felkelni hozzá. Ha megébredt, átmászott mellém/közénk, és aludtunk tovább. Mivel vártuk a kistesót, kapott 80x160-as leesésgátlós ágyat 16 hónaposan (ő választott 2 közül), hogy majd átszokik, a rácsosat pedig megörökli a kicsi fél év múlva. Erre első naptól kezdve csak abban hajlandó aludni, és a hajnali vándorlások is minimalizálódtak.
2018. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

14 hós fiam a földön,matracon alszik.

Sokkal nagyobb helye van mint a rácsos kiságyban és le sem esik.

Én vele még nem merném megkockáztatni a leesésgátlós ágyat.

2018. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi ezek alapján váltottunk:

- tudott már ágyról, kanapéról biztonsággal le és föl mászni

- meg tudtuk beszélni vele, hogy most alvás van és maradjon az ágyban

- a kiságyban sírt ha beraktuk, ideges lett tőle, megutálta


Ez nálunk 15 hónap körül jött el.

2018. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!