Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikortól igényli a gyerek a...

Mikortól igényli a gyerek a saját szobát?

Figyelt kérdés
Nálunk a lakótér a nappali, így számomra az lenne a legjobb, ha a nagy nappaliban lenne legalább a kis ágy. Így meghallanám rögtön, ha baj lenne. Ez elítélendő? Eleve nem hangoskosunk a nappaliban, aludni tudna. Van neki szánt szobánk, ami kezdetektől gyerekszobaként lett nevezve, de megfordult a fejemben, hogy lehet jobb megoldás lenne a fenti.
2019. febr. 10. 12:02
 1/10 anonim válasza:
27%

Sokkal jobb ha külön van!!!


A házasságodnak sokkal jobb!

2019. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van külön hálószobánk.
2019. febr. 10. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Én is így gondoltam mint te. Aztán mégis a saját szobájába tettük. A nappali az nappali, nem babaszoba.
2019. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Az első perctől a saját szobájában aludt mindegyik. 😊
2019. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Azonnal saját szoba. Napközben, amikor nagyobb és nem alszik egész nap, majd a nappaliban lehet egy járókában pl
2019. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Amikor még csak a kérdést láttam arra gondoltam h azt fogom írni h 10-12 éves kor körül... komolyan, mármint tesótól külön saját szobát.

Az a kérdés, hogy egy baba mikor igényli, teljesen értelmetlen, mert ő még nyilván nem igényli, ő az anyukáját igényli. Mért lenne elítélendő hogy a nappaliban van a kiságy? Ha nektek úgy jó legyen ott. Nálunk az első hónapokban a mi szobánkban volt a kiságy, mert én úgy voltam nyugodt, illetve nekem úgy volt kényelmes is. Nem lett tőle baja a házasságunknak, szexelni ki tudtunk menni másik szobába ha akartunk.

2019. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még csak tervezgetés szintjén vagyunk, úgyhogy majd meglátjuk hogy lesz.

2019. febr. 10. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass a megerzesedre. Te ismered a sajat eletmodotokat, gyereked, te tudod, hogy nektek mi lenne a legjobb. Sajat szobaban alvast nagyon valtozo, hogy mikor igenyli a gyerek. Ha olyan tipus, aki mindenre konnyen felebred, akkor van azert olyan, hogy kulon szobaban melyebben es hosszabban alszik. Jobban nem feltetlenul, legalabbis a jelenlegi kutatasok szerint egyedulalvas eseten a stresszhormonszint megemelkedik a kisebb gyerekekben egyedulalvas eseten, ami belegondolva logikus is, hiszen a biologiai norma az egyutalvas lenne.


Viszont mar nem az oserdoben elunk, persze a genetikank nem valtozott annyit, meg mindig ez lenne a belso igeny, de az eletmodunk teljesen mas, nappal felnottkent mar nem szokas ledolni aludni, es az ejszakat is akkor tartjuk pihentetonek, ha nincs megszakitva, mert nappal helyt kell allni egesz nap. Szoval ugy erdemes szerintem csinalni, ahogy az egesz csaladnak a legjobb, ahogy a legkipihentebbek vagytok.


Mi szerettuk volna eredetileg mar fel eves koratol kulon szobaba tenni, es mar elotte is kisagyban altatni, de akarhogy probalkoztunk, nem sikerult. Hanyasig sirni nem akartuk hagyni, viszont aludni meg nagyon szerettunk volna :D Ami igyis nehez volt, hat meg, ha a kulonaltatast eroltettuk volna tovabb.


Szoval csinald ugy, ahogy nektek a legjobb, ugyis fogod erezni, ha a nappali helyett a sajat szoba jobb lenne.

2019. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idos a gyerek?
2019. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én a saját véleményem szerint cselekedtem. És persze az én véleményem nem biztos, hogy jó. 9 hónapig éjjel nappal együtt voltunk, nem tudnám csak úgy egyik napról a másikra külön tenni és majd lesz ami lesz. Szükségem volt a kozelségére és szerintem neki is rám. Nálunk 1 éves korig lehet egyszobában velünk a baba. Azt nem fogjuk kivárni persze, most 4 hónapos. Már néha néha a saját szobájában alszik. Úgy tervezem, hogy fokozatosan szoktatom át. (én rosszabbul viselem mint ő) kérlek vegyétek figyelembe, hogy ez csak az én véleményem, ezt én csinálom így.
2019. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!