Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Egy szobában a gyerekkel,...

Egy szobában a gyerekkel, hogy alakult a napi rutin? Esti altatás, tévézésre gondolok.

Figyelt kérdés

Nem szeretném külön szobába tenni a babát , eleinte legalábbis tuti nem lennák nyugodt ha másik szobában lenne. Viszont a hálóban is van tévé mivel a férjem szereti ha megy alvás előtt. Én nem, de nyilván elviselem, mert nem szeretném, ha emiatt külön aludnánk. Viszont a baba mellett nyilván nem fogunk tévézni.

Ki hogyan oldotta ezt meg? Vagy külön aludtatok a férjetektől eleinte?



2019. márc. 2. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon egyszerűen oldottuk meg. Mindenki a helyén aludt. Baba a szobájában, mi a hálóban. Légzésfigyelőnk volt. Mitől lennél nyugodtabb, ha vele aludnál?
2019. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy vele, hogy egy ágyban, hanem babaöbölben. Nem tudom elképzelni hogy külön szobába tegyem...a légzésfigyelő ellenére sem
2019. márc. 2. 14:36
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem altassátok a hálószobában, apa meg tévézzen a nappaliban addig amíg el nem álmosodik, utána átvonulhat ő is a hálóba aludni.

Mi is egy szobában alszunk még a picivel, de nálunk ott alapjáraton nincs tévé. A nappaliban se kapcsolom be napközben,mert a három hónapos babám bele van bolondulva és úgy nézi, mintha muszáj volna. Nem hiszem, hogy egy ilyen idős gyereknek jót tenne, ha minden nap a tévét bámulná.

2019. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Én az első két hetben a nappaliban aludtam a picivel, majd beköltöztettem a szobájába, mert nem akartam külön aludni a páromtól.

Légzésfigyelőt ugyan mi nem vettünk, de van bébiőr, ami a legapróbb nyöszörgését jelzi. Aggódni mindig fogsz, szóval vagy a férjed megy a nappaliba tévézni, vagy a baba megy a saját szobájába. Más lehetőség nincs.

2019. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm
2019. márc. 2. 16:25
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is baba öböl van a hálóban. Férjem tv-zik még kicsit este. Halkan és a fényerőt is le veszi, nem szokott felébredni a lányunk.
2019. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
2,5 évig volt egyben a hálószobánk és a gyerekszoba és simán aludt a lányom tv mellett is. Amikor megszületett a húga, akkor kaptak közös szobát a gyerekek és 1 kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 2 évben hányszor ébredtek fel arra, ha a másiknak baja van.
2019. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó pár hónapig azt szeretnétek, hogy veled vagy csak ugyanabban a szobában, de külön ágyban aludjon, akkor egyszerűbb, hogy az egyik szoba legyen a háló és a másik szobában (nappali ha elég nagy) legyen a tévé. Aztán később cserélhettek, hogy a nappali a ti hálótok is és a másik gyerekszoba.
2019. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen csak a nappaliban tevezessel az lesz hogy a férjem elalszik rajta és ott fog aludni végül :( ami meg a hatanak nem lesz jó (spec matrac kell a háta miatt).

Sajnos így szokta meg hogy tévén alszik el.

Marad az hogy külön alszunk vagy megprobal tévé nélkül elaludni este

2019. márc. 3. 03:48
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

nyugodtan tevezhet parod a gyerek mellett.

nem kell a pici miatt kussolni senkinek sem.

kisfiunk 9 hos koraig a mi szobankban aludt,egyaltalan nem zavarta a tv,pedig parom ha filmet nez szereti hallani is,nem hallkan nezi.

most 3 eves a gyerkoc,ha beteg,vagy epp olyanja van neha atjon hozzank.most sem zavarja a tv.nem nezi egyaltalan,oda maszik kozenk es alszik.

2019. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!