Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Baja lehet a babámnak, hogy...

Baja lehet a babámnak, hogy penèszes volt a szemetes a szobájában?

Figyelt kérdés
Annyira bűntudatom van! A babaszobában lèvő kis szemetesben valami bepenészedett. Fedeles szemetes egyèbkènt, de a fedő fèl centire eláll, így nem zár jól. Nem sok mindent dobunk bele, így ritkán telik meg. Akár több hete is penèszesen lehetett. A 7 hós baba a szobában alszik, a szemetes mellett szoktam pelenkázni is. Most meg rettegek, hogy belèlegezte a penèszt, vagy a toxinokat...vagy akár a szemetesről a kezemen àt a ruhàja, pelenkàja, bàrmije olyan lehetett, Ő meg mindent a szájába vesz. Ez is olyan hiba, amit egyszer követ el az ember, utànna nagyon odafigyel. Honnan tudhatom ha gond van? Múlt hèten taknyosabb volt, de azóta nem. Nem köhög többször, mint szokott. Szeme se vörös. Alapból nagyon bukós, ez az utóbbi hetekben se változott. Kérlek nyugtassatok meg!

2019. máj. 21. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj, semmi baja nem lesz egy kukaban levo peneszfolttol, amivel tobb mint valoszinu, hogy soha nem is erintkezett. Ennel azert joval tobb kene.
2019. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én anno a penésztől csúnyán köhögtem és fulladoztam. Ha ilyen tünetek nincsenek, akkor nem károsodott a penésztől?

Meg szerintem, ha nagyon vészes lett volna a helyzet, azt te is érezted volna a szobájába lépve.

2019. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval sem írom, hogy a penészt el szabad tűrni a házban, de a nagy igazság az, hogy rengeteg háztratásban van penész, szerintem az a ritkább, ahol egyáltalán nincs. SOkszor, főleg panellakásokban, már a bejárati ajtóból érezni a felültöltős mosógép öblítőtartályában lévő penész szagát, ami belengi az egész lakást. Fürdőszobák rejtett zugaiban, a zuhanytálca fugái közül szinte kiszedhetetlen és kiirthatatlan sokszor. EZ nem a takarítás hiány miatt van, akármit lehet csinálni vele szinte, akkor is lesz, ha nem szellőzik jól egy sokszor párás helyiség.


A lényeg, hogy több gyerek és felnőtt van kitéve naponta némi penészspóra belélegzésének, mint gondolnád. Amitől ez nyilván nem válik ártalmatlanná, de nem is okoz mindenkiben betegséget.


A konkrét eset pedig, amit leírtál, szerencsére egyáltalán nem tűnik vészesnek. Már nyilván megszüntetted az egészet, és ezután még jobban figyelsz majd, ennyit tudsz tenni.

2019. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok :)
2019. máj. 22. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!