Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ki hogy hűti a gyerek szobát...

Ki hogy hűti a gyerek szobát klíma nélkül?

Figyelt kérdés
Fél év múlva költözünk, szóval nem igazán költenénk a klíma kiépítésére. Mobilklímánk volt, el is adtuk, mert hangos, és nem jó a hatásfoka. Sajnos felsőbb szintén lakunk, hiába sötétitek, már most 26 fok van bent a lakásban. Tippeket szeretnék kérni, mi az amivel túl lehetne élni a babának (10hó) és nekünk. :) esetleg vizes ventilátor, ilyesmik? Köszi szépen.
2019. jún. 3. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tetőtéri szoba és tapasztalatból mondom: a beépített klímáj kívül SEMMI nem működött. Ventilátor, ventilátorra akasztott zacskónyi jég, mobilklíma, redőny, semmi nem segít. A vizes klíma nem rossz csak épp tönkreteszi a parkettát a szobában. Én még a legjobban a jeges ventilátort ajánlom de amúgy kitartást.
2019. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Míg baba volt nálunk sem volt klíma, azóta viszont egy áldás.

Amúgy gyerekek sokkal jobban viselik mint mi felnőttek.

Reggel és este non stop keresztszellőztetés, délutáni órákba redőnyöket lehúzni ahol besüt a nap, ventilátor, lengeruha vagy gyereknek csak egy pelus, sok folyadék, felnőttteknek meg testpermet frissen a hűtőből.

Én jobban szenvedtem klíma nélkül mint a gyerek, mikor nehezebben aludt el hátára terítettem egy textilpelust és ment forgó módban a ventilátor az éjjeli szekrényről.

2019. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2019. jún. 3. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Napközben teljes sötítés, ha megoldható pancsolni a kádban nem sok idöre csak akíg kicsit meghűlik.

Este korán, reggel szellőzetés akkor főz ha tudsz.

Nekünk sokat jelentett a pancsolás

2019. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Folyamatos medencézés. 😊
2019. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ugyan nem tetoterben, hanem az emeleten vannak a haloszobak, de hajnalban es este kereszthuzatot csinalok (osszes ablak kitarva, sotetitok elhuzva, ajtok kitamasztva) es ejszakra bukora nyitva hagyom az osszes ablakot. Reggelre a szelloztetest viszont befejezem, ablakokat becsukom, sotetitoket elhuzom. Nekunk ez igy mukodik egesz jol, az esti nagy szelloztetes lehuti a szovakat eleg rendesen, a hajnali pedig meg jobban.

De azt mondjak, hogy a jeges ventillatoros dolog is jo. Sajnos nalunk a klima nem opcio, hasznalhatnank, de nekem folyamatosan kotohartya gyulladasom van mellette. Gyerekkorom ota ezzel kuszkodok es klima mellett folyamatosan volt, barmit tettem... Ventillatort is csak olyan helyisegben hasznalunk, ahol nem vagyok tartosan. Ez van.

2019. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk a tetőtér a nyári kánikulában pokol. Nem is alszunk ott abban a kb egy hónapban.

Most sokkal nagyobb gondban vagyok, mert a jelenlegi melegben estére már nagyon felmelegszik, nem tudom hálózsákba rakni a gyereket, hajnalban meg hűvös van, a takaró nem marad meg rajta így ügyes kedvetek bele a hálózsákba.

Talán sikerül felújítani idén nyáron és az majd sokat segít. Klímát akkor sem tervezünk.

2019. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A pancsi be lesz iktatva mindenképp, illetve éjjelre nyitvahagyom az ablakot bukóra. Az a baj hogy 9 körül alszik, de addig meleg van, hiába is szellőztetnék. :/ előre félek mi lesz ha bek{szönt az igazi nyár
2019. jún. 3. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Első lakásunkban volt ilyen a szitu... Mi fehér lepedőket, meg hőtükröket raktunk az ablakokra kívülről. Ronda, de hatásos. Éjszaka meg éjfél és 4 közt szellőztettünk, azon kívül szigorúan minden nyílászárót csukva tartottunk. Hőtermelő gépeket minél kevesebbet üzemeltettük, és amúgy minden normálisabb időben azonnal nyitottuk az ablakot-ajtót, mindent.
2019. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!