Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az anyának ételintoleranciá...

Ha az anyának ételintoleranciája, allergiája van, hogyan alakulhat ez a babánál?

Figyelt kérdés
Ha az egész várandósság és szoptatás időszaka alatt nem találkozik a gyermek egy adott allergénnel, attól nála is kialakulhat érzékenység? Valakinek van ilyen téren tapasztalata?

2019. aug. 8. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gluténérzékenység öröklődhet azt hiszem, legalábbis nálunk végigkérdezte a doki anno az anyai ágat, mikor két gyereknél is kiderült. De ennek elvileg nincs köze ahhoz, hogy nem találkozott vele.
2019. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk én nem vagyok gluténérzékeny, de párom az.Az előző kapcsolatából született lánya is glutén érzékeny lett (pedig anyuka nem gluténérzékeny)tini korára.A közös gyerekünket pedig majd most visszük vérvételre, hogy megnézzék örökölte e vagy sem.3 éves.A gyerekorvosunk azt mondta 50-50% esély van arra, hogy örökli a gyerek függetlenül attól, hogy melyik szülőnek van ilyen allergiája.
2019. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak van valamilyen genetikai hajlama, ami aztán vagy bekapcsol vagy se (hormonális változás, fertőzés, magas láz... lehetnek katalizátorai). Az allergia/érzékenység azért jóval durvább, mint az intolerancia, ami akár ki is nőhető vagy csökkenthető felnőttként is. Nekem intoleranciám van, szóval kerülöm (és azóta nincs bélgyulladásom), de nyomokban ehetek, a gyerekeim közül az egyik még találkozott mindennel, a másik már nem, egyelőre, bár ekcémás voltak (ami összefügghet ezzel), de kinőtték és jelenleg egyik sem allergiás semmire... de nekem is csak tiniként jött elő, szóval még drukkolok nekik.
2019. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! ☺
2019. aug. 9. 09:24
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Miután az intoleranciák általában a bélflóra felborulásával és a bél áteresztőképességének a megváltozásával alakulnak ki, ezért "szerzett" dolognak tekinthetők. Áttételesen mégis "öröklődhetnek", azonban itt nem maga az adott intolerancia öröklődik, hanem a bélflóra, és az alapozhatja meg a különböző egészségügyi problémák, intoleranciák megjelenését. A baba "sterilen" születik és a hüvelycsatornán való áthaladáskor, illetve az elkövetkező órák/napok közvetlen testi érintkezése során népesül be a vastagbele. Ilyenkor kulcsfontosságú, hogy megfelelő törzsek telepedjenek meg a megfelelő arányban. Már csak azért is, mert ugyancsak a vastagbélben található az immunsejtek háromnegyede. Ha az anya rendellenes bélflórával él - melyre ugye az intoleranciák, allergiák is utalhatnak - akkor esélyes, hogy a csecsemő is ezt veszi át elsősorban. Szintén kockázati tényezők a császárral születés, a bőrkontaktus hiánya, antibiotikumos kezelés, illetve a kórházi környezet, ami sokszor igen agresszív, pont az emésztőrendszerben élősködő patogén mikroorganizmusok melegágya lehet. Esetleg az anya bélflóra-helyreállítása, bélfal-gyógyítása lehet egyfajta megelőző intézkedés, ez azonban komoly étrendbeállítást és probiotikumszedést igényel. Másrészt vannak egészen születéstől adható probiotikumok is és érdemes D-vitamin kiegészítéssel is élni. Összefoglalva tehát alapvetően nem az adott érzékenységet örökli a baba, hanem az azt előidéző alapállapotot, de annak alakítására vannak szerencsére eszközök.
2019. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, utolsó, nagyon köszönöm!
2019. aug. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!