Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire normális dolog, hogy...

Mennyire normális dolog, hogy minden orrszívás során hányás van?

Figyelt kérdés
Volt már megfázva a gyerekem.Általában porszívóra szerelhető orrszi porszival szívatjuk neki.De most egyedül vagyok így elektromos Pesztonkát használok, azzal egymagam is meg tudom normálisan oldani.Erre minden orrszívás közben hányni kezd.Ahogy befejezzük újra minden rendben.Volt más is így? Miért van ez?

2019. szept. 5. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány, vagy öklendezik? Az öklendezés teljesen normális, reflex.
2019. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendesen kihány mindent.
2019. szept. 5. 21:58
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Akkor miert erolteted? Szerinted normalis?
2019. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért erőltetem mert nem tudja kifújni az orrát, nem kap az orrán levegőt, begyulladhat az arcürege, rámehet a fülére.Azzal jobban jár ha arcüreg gyulladása lesz vagy fel kell szúrni a fülét?
2019. szept. 5. 22:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak az orrszívástól vagy esetleg az ordítástól hány?
2019. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor jön a hányás mikor szívatom az orrlyukát(szóval mikor jön ki a cuccos az orrából).Azért gondolnám, hogy maga a szívás a ludas.De tény, hogy rendesen üvölt szegény közbe.Nem tudom.
2019. szept. 5. 22:49
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát, nem tudom melyik a károsabb, hányni nagyon nem jó érzés, kimarhatja a nyelöcsövet, tönkreteszi a fogzománcot, egész biztos, hogy, nagyon kevésszer szivnám ki az orrát, ha mindig hányna tőle, régen se szívta ki senki, több is volt az arcüreggyulladás, de azért felnöttünk valahogy. A másik, ha az orrszi porszitol nem hány, akkor csináld azzal, én is meg tudtam egyedül csinálni, pedig nem vagyok különösebben ügyes.
2019. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Soha egyik gyerekünk sem hányt egyetlen egyszer sem. Pedig sokszor kell(ett) szívni az orrukat. És a kicsi ráadásul autóban hányós is.

Nem értem, az Orrszi-Porszit miért nem tudod egyedül használni? Feleségem is ezt használja, de sose kérte a segítségemet orrszívásnál. Ha ennél a berendezésnél nincs hányás, akkor tanuld meg egyedül használni, és probléma megoldva.


De hogy a kérdésedre válaszoljak: Nem, nem normális.

2019. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sose hányták a gyerekeim orrszivasnal, nosibot használunk, jobban bejott, mint az orszi-porszi. Viszont azt olvastam meg régebben valahol, hogy amennyiben a garatfalra is tapadt valadek, hányás, öklendezes elofordulhat orszivas közben, mert ahogy a valadek elválik az úgy ingerli a torkot, mintha hányatna magát. Nem emlékszem hol olvastam, így nem tudom mennyire hiteles forrás. Oklendezes előfordult nálunk is.
2019. szept. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer hanyt a fiam orrsziporszi kozben!


Ne egyen elotte semmit! Es inakbb rovidebb ideig csinald, ha nagyon oklendezik en abbahagyom, azota nincs gond

2019. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!