Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Így vihetem oltásra vagy...

Így vihetem oltásra vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Holnap kapná az 1 éves oltását. Ma reggel elkezdett kicsit folyni az orra, most 38,1 a hőemelkedése de arra gondoltam hogy ez lehet a fogától is. Esetleg vigyem el holnap és ott kivizsgálja és eldönti?
2019. szept. 15. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adatnám be.
2019. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz vidd el holnap, hogy megvizsgálja, az oltást meg megkapja ha nem lesz beteg
2019. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja beadni, a fogától meg nem lesz lázas szerintem.
2019. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Láz a fogzastól nincs, max hőemelkedés.

Vidd el, mondd el a dolgokat éd azt, hogy egy hetet várjatok az oltassal.

2019. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Cáfolnám, hogy a fogzástól nincs láz! Húgom 1.5 éves lánya minden fognál 2 napig 38,5 - 39C fokos lázzal küzd. Amint áttör a fog, "meggyógyul". Doki is mondta, hogy a fogáról lázas.


Kérdező! Vidd orvoshoz, majd ő eldönti!

2019. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Náthás,lázas,beteg gyereknek nem fogja beadni az oltást, de csak vidd el, legalább megvizsgálja.


Nálunk is volt a lányomnak láza fogzástól, nem minden fogánál, de párnál.A gyerekorvos szerint 38.3 még simán lehet fogtól.Mondjuk 4-vel jöttek neki lehet azért.

2019. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elviszem, legalább kivizsgálja.

Egyébként de lehet a fogzástól! Mielőtt az első foga kibújt 3 napon keresztül 38,5 fokos láza volt. Elvittem orvoshoz semmit nem talált. 3. napon áttört az első foga a láz teljesen megszűnt.

2019. szept. 15. 21:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt 1 napig láz fogzástól. Kis vírus bejut a legyengült immunrendszerbe, a test így védekezik.

Kérdező, az én tapasztalatom: nálunk is ez volt, nem adta be, 1 hét múlva kellett vissza menni oltásra, azon kívül csak akkor, ha 3 nap múlva nem ment volna le a láza. A doktor majd eldönti, mert olvastam itt olyat is, hogy így is beadta valamelyik doki. Ha be is akarja adni én a helyedben megmondanam, hogy ne.. (hisz magától az oltastol is lehet láz, hőemelkedés, meg fájhat is neki, aluszekony lehet.. Plusz erre a fent írt tünetek, nem jó kombó).

2019. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!