Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennél, ha a 4 éves...

Mit tennél, ha a 4 éves kislányod lába feltűnően szőrös lenne?

Figyelt kérdés

Mar kérdeztem róla a háziorvost, de azt mondta, nem kell vele foglalkozni. Viszont most már annyira zavaró, hogy el fogom vinni endokrinológushoz. De ettől még a lába szőrös lesz...szóval mit tennétek? Eltávolítanátok vagy nem vennétek róla tudomást, kitéve a gyereket esetleges csúfolódásnak.

Őt egyébként még nem zavarja.


2019. szept. 21. 20:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Amig őt nem zavarja, nem kínoznám szőrtelenítéssel.
2019. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Kérlek nagyon figyelj oda arra, hogy őt mennyire zavarja a dolog! Nagyon! Ebben a korban egy rövid-távú csúfolódás is örök életre szóló szorongáshoz vezethet.
2019. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem szedném le neki. Az epilátort, gyantát nem viseli el egy 4 éves, borotválni meg naponta kell szinte. Már hidegebb van, lehet hosszúnadrágban, az endokrinológus majd megmondja mit kell tenni.
2019. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Persze, én sem akarom leszedni télen, de attól még ott van, és elkeserít. És már most félek a jövő nyártól.
2019. szept. 21. 20:35
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Jövő nyárig még érik annyit, hogy az ő szintjén ezekről tudsz vele beszélni. Nagyon dicséretes, hogy már most figyelni szeretnél erre.
2019. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Az ultra-konzervativ Magyarországon az emberek érzelmi intelligenciája nagyon sokszor nulla (igen, az orvosoké is), akármilyen orvost fogsz megkérdezni, azt fogja mondani, hogy "nem kell foglalkozni vele, EZ CSAK EGY GYEREK". Arra már senki nem gondol, hogy a kislány hogy érzi magát, mennyire zavarja, vajon csúfolják-e majd emiatt. És igen, ki fogják csúfolni, ezt garantálom neked, a kisgyerekek igy mukodnek. És simán lehet, hogy a kislány nem fogja neked megemliteni, mert szégyelli. Én nem mondom azt, hogy szörteleniteni kell vagy sem, csak azt, hogy a következmények ezerszer kisebbek, mint ha emiatt ő lelki sérüléseket szenved. A lényeg, hogy beszélj vele, és amint érzed hogy problémát jelent neki akárcsak egy kicsit is, segits neki. :)
2019. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Ez hormonzavar lehet, vagy valami genetikai rendellenesség, mindenképpen járj utána és ne ragadj le az első orvosnál. Én Novák Hunort ajánlanám neked kiindulásnak, ő rendkívül okos, felkészült, gyerekbarát, szerintem elindítana a helyes irányba.
2019. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia

Szintén egy 4 éves kislányom van. Ő is giga szőrös lábú.

Eddig még nem volt ebből problémánk. (Csúfolódás)

Viszont mikor rákérdeztem én a is a gyerekorvosnál, szintén legyintett csak....

Úgy döntöttem h addig még őt nem zavarja,nem hozom fel előtte a dolgot.

Nem akarom orvoshoz sem vinni ezzel egyenlőre, mert úgy gondolom h pont én ültetném a bogarat a fülébe ezzel kapcsolatban.

Szóval egyenlőre marad minden.

2019. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mindenképp úgy csinálnám vhogy, hogy ne ültessem el a bogarat a fülében. Viszont homokba dugni nem szeretném a fejem, egyrészt mert tudni szeretném, ha vmi baj van, illetve a jövőbeni csúfolódásoktól is szeretném megkímélni. (Akár orvosi segítséggel, akár úgy, hogy felkészülök időben)
2019. szept. 21. 22:21
 10/22 A kérdező kommentje:
És téged 9es, nem keresett??
2019. szept. 21. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!