Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az orrszívásnál?

Figyelt kérdés
Befújok tengervizessel, porszívós a szívó. Bedugom,kevés jön aztán semmi. Ott tartani nem sokáig tudom mert kapkodja a fejét,hadonászik, erősen meg nem akarom lefogni. Szóval alig jön ki valami annak ellenére h egész nap folyik kifelé szegénykémnek és szívás után is hallatszik h bennt van még egy csomó. Amúgy átlatszó folyékony az állaga. Más baja nincs,de nem tud tőle aludni. Valami más hatásos módszer van erre? Próbáltam h vele alszom,de hát nem segít mert nem az a baja h nem akar egyededül aludni hanem h nem kap levegőt az orrán.

2019. szept. 21. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Próbáltad esetleg úgy, hogy földön vagy ágyon a lábad közé fekteted, karjait lefogod a labaddal? Nekünk úgy nem hadonaszik, nem kapkodja el a fejét, kezével nem ellenkezik. Az utolsó két alkalommal ő jött, hogy feküdjön be a labam közé 😅
2019. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A legkíméletesebb, ha egy puha kis plédbe tekered, nem tud hadonászni, rúgni, kényelmesen kilehet tisztítani a nóziját. A kis buksiját oldalra kell fordítani és úgy befújni, mert ha hanyatt fekszik, egyből lefolyik a torkán. Az orrszívót kissé mozgatni kell jobbra, balra, le-föl, nem csak egyenesen tartani és szépen felszakadozik a váladék. Én éjjelre Baby Luuf balzsammal is bekenem.
2019. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*bekenem a hátát, mellkasát
2019. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én lefogom rendesen, persze zavarja és hadonászik, de sokkal rosszabb az, ha a felgyülemlett váladék miatt arcüreg vagy fülgyulladása lesz. Ölembe ültetem velem szembe, a háta a lábaimra dől, kezei a karom alatt vannak, a kezemmel meg tartom a fejét. Pár másodperc az egész. A párásító is hasznos, cseppentek bele 1-2 csepp kamillát és bepárásítom a szobát. Az inhalálás is megérne egy próbát.
2019. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem doki mondta, hogy úgy lehet a legtöbbet és leghatékonyabban leszívni, ha az egyik orrlyukat befogod, miközben a másikat szívod, és jól, körkörösen mozgatod a szívót. Sajnos a gyerekek nem szeretik, cserébe viszont kapnak levegőt és jó esetben aludni is tudnak.

Jobbulást a picinek!

2019. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj, hogy a másik orrlyukat nem fogod be
2019. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Buksi. Nózi. Ne már.



Fogd le nyugodtan, inkább ez, mint az arcüreggyulladás. És valóban fogd be a másik orrlyukat.

2019. szept. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ma már jobban sikerült!
2019. szept. 22. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz a földre/ágyra, a gyerek feje a lábaid közt, karjaira tedd a combjaid, így nem tudja forgatni a fejét és hadonászni sem. Én szoktam úgyis,.hogy egyik lyukon fújom az orrsprayt, miközben másikon szívom... Nyilván utálja, üvölt, de az ő érdeke. Egyébként alvás előtt én adtam mimdig Fenistil cseppet, csökkenti az orr duzzanatát és jobban kap levegőt🙂
2019. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!