Tej allergia lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok

5 hetes baba.


Akinek tej allergiás (volt) a babája, azoknál milyen tünetek voltak?


Nálunk vannak jobb napok, de tegnap elég sok tejterméket ettem, mai tünetek:

Nem alszik reggel óta (talán most elaludt kendőben)

4x kaka

Vízszerű híg sárga darabos széklet

Hasfájás

Ordítás paradicsom piros fejjel

Naaaagy pukik (nehezen tudja kinyomni)


Jelenleg pár napja piros pöttyök arcon, mára már a testén is


Látszik h szenved, feszít, nyom, rémült a tekintete, lábait felhúzza kapálozik kezével, lábával.


Holnap hívom az orvost.


2019. okt. 15. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szegényem... jobbulást neki. Mennyire szenvedhet és fájhat a pocakja.

Nem értem te is miért eszed más emlős anyatejét... aztán meg ha a babád nem tudja megemészteni ő szenved a te hlysged miatt. Gratula

2019. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha te iszod a tejet, attól nem lesz allergiás a babád! A hasa fájhat, ha sok levegőt szív szopi közben. Tornáztasd, hogy ki jöjjön a puki. Piros pöttyök lehetnek attól is, hogy melege van.
2019. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2: arcán harmadik napja pöttyös, azóta 0-24ben melege van? 🤔


Lehet allergiás a tejre, hisz a tehéntej alkotóelemei átjutnak az én tejcimbe.


1: mert a nyuszi szőrös s nem borotválkozik azért ;)


Köszi nektek :)

2019. okt. 15. 15:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként 1-es vagyok, a testvéremnek a tojástól voltak piros kiütéséi. Konkrétabban a tojásfehérjétől, amit nem tudtunk, es folyamatosan kapta az oltásokat, aminek az elkészítéshez hasznalnak tojásfehérjét. Nekünk anno ezt mondta az orvos. Több hét kórház után csak a tojásmentesség hozott változást..
2019. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaj szegény :(
2019. okt. 15. 15:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne lehetne baja, ha anyuka issza a tejet és a baba allergiás? Sőt?! Ha ez a gond, akkor olyan diétát kell tartania, amibe nincs tejfehérje. Ami még a felvágottak, péksütemenyek és társai túlnyomó többségében van, ezt az étrendből ki kell iktatni. Ha ez a gond több hét mire ürül a szervezetből. A fiamnál ekcémás bőr és nyákos széklet volt a tünet.
2019. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el a tejterméket és kiderül. Amugy a nagy hasfájos volt, ugyanezekkel a tünetekkel ő tápszeres volt. 3 hós koraig tartott. Lehet, hogy csak ennyirol van szo, de elso korben hagyd el a tejterméket es meglatod.
2019. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6: doki jött rá ebből a két tünetből? Miket ehettél? :O
2019. okt. 15. 17:18
 9/11 A kérdező kommentje:
7: remélem, nálunk is, csak ennyi :/
2019. okt. 15. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a tejfehérje-allergia egyik tünete az ekcéma volt. Az első hetekben csak pár pötty az arcán. Kevés volt a tejem, sok küzdelem után feladtam és 3 hónapos korában áttértünk HA tápszerre. Ekkor az egész feje (hajas fejbőr is) tiszta ekcémás lett. A doki felírta a Pregomint, de nem lett jobb, már a törzsén és a végtagjain is megjelent az ekcéma. Kivizsgálás és tejallergia valószínűsítése után féléves korában Neocate-re tértünk át, innentől egyértelmű javulás történt. Az ekcéma mellett savas hányás (nem bukás) és hasmenés is jellemző volt. Amíg szoptattam, fogyasztottam tejtermékeket, később derült ki, hogy én is érzékeny vagyok a laktózra és a tejfehérjére is.

Szerintem első körben hagyd el a tejet (mindent, amiben benne van bármilyen összetevője) és figyeld, van-e változás.

2019. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!