Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR oltás!? Tapasztalatok...

MMR oltás!? Tapasztalatok érdekelnének akik már tűl vannak rajta!

Figyelt kérdés
2 órán belül megkapja fiam a 15 hós MMR oltást. Annyi rosszat olvastam róla hogy nagyon megijedtem. Volt akinek a gyerekén azonnal allergiás reakció jelentkezett, egy másik elájult oltás következtében stb., nagyon megrémített :( Alapból félek minden oltástól de ettől konkrét rettegek pláne ilyeneket olvasva. Anyucik, ti babóitok hogy viselték, lett valami mellékhatása? És az igaz, hogy jobban fáj mint az eddigiek?
2019. okt. 17. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi problémánk nem jelentkezett,a lányom nem kapott sem rubeolát,sem szamárköhögést,sem mumpszot. Már 3 éves,remélem ez így is marad az ő gyermekével is majd egyszer.
2019. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem kapta mar meg. Egyikük 10 nap múlva lázas volt tőle, ennyi az összes mellékhatás nálunk. Nem tudom, hogy jobban fáj-e, mert minden oltásnál ugyanúgy üvöltöttek, üvöltenek. Vagyis a legnagyobb gyerek már nem, mert nagy. De a kicsik sírnak még az oltásoknál.
2019. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt minden gyerek megkapja, ne olvassál rémhireket! Fontos oltás. Nálunk kb. 8 nap múlva belázasodott 1-2 napra, azért jobb ez, mint mondjuk a kanyaró.
2019. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobban fáj? Azt ki állapította meg? Mert egy 15 hónapos biztosan nem meséli el neked, hogy ez most jobban fájt, mint amit 2 hónaposan kapott. Az én lányom már akkor is bőg, ha belenéz a doki a szájába, oltásnál is ugyanúgy, mindegy neki.
2019. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen mellékhatása nem volt. 😊
2019. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem volt.
2019. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat :)

#4 a védőnő mondta saját szájával, merthogy ez bőr alá megy, feszít.

2019. okt. 17. 11:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi sem volt, a lányom kis barátjának viszont másnap annyira fájt az oltás helye (combba kapta), hogy másnap nem akart ráállni a lábára, és ha rá is állt, sírva fakadt. Az anyukája nagyon meg is ijedt. De másnapra kutya baja volt.
2019. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi múlt hónapban voltunk oltáson, elmondta a doktornő a lehetséges mellékhatasokat plusz én is utána olvastam, ugyanígy megijedtem mint te. De semmi nem volt. Se láz se kiütés semmi.
2019. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon tartottam tőle, mert minden előző oltásnak volt olyan mellékhatása amit csak a tájékoztatóba olvastunk,az orvos nem is említette mert annyira ritkán fordul elő.(mi meg pont beleestünk a nagyon ritkába).Ennek ellenére az MMR oltást viselte a lányom minden szempontból a legjobban. 10.nappal az oltás után volt egy éjszakai láza és még rá pár hetére.Semmilyen más mellékhatást nem tapasztaltunk.Nem is fájt jobban neki mint az előzőek bármelyike.
2019. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!