Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet autista a kislányom?

Lehet autista a kislányom?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű 2 évesem. Alig beszél. Néhány szót mond. Viszont szinte mindent megért. Mindent megmutat, és érdeklődik mjnden iránt. Rámutat dolgokra, és várja hogy én mondjam mi micsoda. Szereti ha szeretgetik, kedves kislány. Idegenektől nem fél. Viszont ami fura, hogy örömében, és ha képeskönyvet nézeget, repked a kezeivel, és monoton dünnyög.. ez mitől lehet? Felmerült a házi orvosunkban az autizmus.... én kétlem hogy az lenne.. szemkontaktust tart.. van/volt valaki ilyen helyzetben? Volt egy nagyobb halláskimaradása.. timpanometrián voltunk, azóta a hallása rendben van. Suttogó hangot is meghall. Kérem ha valaki ilyen helyzetben volt/van írjon!

2019. nov. 1. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
A repkedés teljesen átlagos ebben a korban, ahogy a babanyelven magyarázás, dünnyögés is. Ha csak ez a 2 dolog van, akkor ne aggódj! 😊
2019. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Na bumm a lanyom meg 3.5 evesen kezdett beszelni

Repkedett 3-3 evesen majd abbahagyta


Szoval valszeg semmi baja

2019. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy semmi baja.. de háziorvosunk elbizonytalanít sokszor.. első gyerek, nekem is feltünt a repkedés, de nem aggódtam, mert kitudom zökkenteni belőle.. ha játszunk, nem csinálja. Csak ha egyedül játszik..
2019. nov. 1. 20:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az, vagy nem az, igazából csak később lehet diagnosztizálni. Önmagában az, hogy nem beszél, lehet normális is, meg ezerféle más dolog is. Autistáknál nekem ami nagyon fura volt az a visszafejlödés 2 éves kor körül, de lehet az sincs minden esetben, mindenesetre arra figyelhetsz, hogy, csinál-e egyre furább dolgokat, bár szerintem egy 2 évesnél nehéz ezt észrevenni.
2019. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Két és fél éves a kislányunk.

Elég jól ráillett ez a leírás kétéves korára. Talán a dünnyögés nem volt, de dúdolni szokott.

A leírtak alapján csöppet se gondolnám, hogy autista. De természetesen nem vagyunk szakemberek, távdiagnózisra meg ők sem vállalkoznának. Ha neked az adna megnyugvást, akkor keress föl egy szakembert. (Bár nem tudom, ennyi idősen meg lehet-e ezt egyáltalán mondani. De lehet, hogy az egyértelmű eseteket ki tudja zárni, és ezzel meg tudna nyugtatni.)

Az idegeskedést addig is tedd félre. Szeresd őt olyannak, amilyen: repkedőnek, dünnyögőnek, szeretgethetőnek. :-)

2019. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Goldmund 73 a te kislányod játéka 2 évesen milyen volt? Pl. Csinál mostanában olyan a kislányom, hogy sorba rakosgatja a pónikat, és örül amikor mindet egymás mellé pakolja, és repked. Ugyanez ha pl felépít kockából egy nagy tornyot. A kézügyessége kimondottan jó. Ha leülök vele játszani, hosszabb időre nem tudom lekötni a figyelmét. Csapong. De pl ha bújócskázunk akár 1 óráig is képes velem játszani. Babázni nem akar.. de ha azt kérem etesse meg a babáját, megteszi. Megpuszilja, megöleli. :) Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de szeretnék megbizonyosodni arról, hogy igenis jól érzem, hogy nincs baj! :) köszönöm a válaszod :)
2019. nov. 1. 20:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt is elég sok egyezést látok.


"Csinál mostanában olyan a kislányom, hogy sorba rakosgatja a pónikat, és örül amikor mindet egymás mellé pakolja, és repked."

Nem pónival, hanem kisautókkal, de ő is csinálja. És amikor sikerül, akkor földerül az arca és tapsol örömében.


"Ha leülök vele játszani, hosszabb időre nem tudom lekötni a figyelmét. Csapong."

Pontosan. Egyik könyvet a másik után, egyik játékot a másik után szedte elő, már nem lehetett elférni, ráadásul a szőnyegre rakott könyvre rálépett, az meggyűrődött - ezekért én elég mérges szoktam lenni. Most, két és fél évesen már jobban megmarad egy játéknál, és kezdi megszokni, hogy ha mást vesz elő, akkor az előzőt vissza kell rakni.

Ez egyébként alkati adottság: a kisfiam (aki most 6 éves) sokkal jobban megmaradt egy játéknál, abba tökéletesen belefeledkezett hosszú időre. Fegyelmezettebb, nyugisabb, alaposabb gyerek. Ő pl. mindig végighallgatta a mesét úgy, hogy közben kizárólag rám figyelt. A kislányom még versek alatt is sokszor felállt, elkezdett mással foglalkozni. Most is csak rövid, ismert meséket ül végig (pl. Mosó Masa Mosodájából a Kesztyű lakói nyaralni mennek).


Babával a mi kislányunk szeret játszani. De nincs erre se szabály. Nálunk pl. a kisfiam miatt sok kisautó van, és ezekkel is szívesen játszik. Pláne, hogy a nagytól is ezt látja.

Építőkockával pl. nemigen játszik.

2019. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak mi vagyunk így. Szinte ugyanez az én lányom is. A te kislányod beszél már? Hogy alakul a beszédfejlődése?
2019. nov. 1. 21:27
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, kezd beszélni. Leginkább persze azt mondja, hogy "papa, papa". Ez én vagyok. :-) Néha egész nap engem emleget feleségem szerint. Egyes szavakat ki tud mondani, pl. szótagolva, hogy "ka-ka-ó, a-u-tó". Gyakorlatilag a vele kapcsolatos dolgokat el tudja mondani mutogatással együtt. Pl. egyszer délután feleségem elment kb. 2 órára. Én voltam vele otthon. Közben kakilt, tisztába tettem. Mikor hazajött a feleségem, elmondta-mutogatta neki, hogy ő kakilt, én tisztába tettem stb. stb. Másik alkalommal én fürdettem, és feleségemnek végigmutogatta, mit, mi után mostam meg rajta. Összefüggő mondatot még nem mond, egyszerűeket sem. Kisfiam szerintem még később kezdett beszélni. Ez se jelent ám semmit! Fiam bekerült az óvodába, ott olyan hamar kinyílt, hogy azóta alig győzzük hallgatni a szövegét!
2019. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés esély van arra, hogy a lányod autista.Persze figyelni kell,nem e vesz fel fura szokásokat, de ilyen alapon az én lányom is autista.Szintén kevés szót használ épp csak a min szókészlete van meg.Nekünk az orvos azt mondta 2.5 éves koráig nem fogja semerre küldeni, mert nagyon értelmes.Mindent megért,megmutogat, elmutogat.(mondjuk lehet nem várunk 2.5 éves koráig, hanem 2-3 hónap múlva ha még mindig nem ered meg a nyelve elvisszük magán úton megnézetni)A játéka is épp olyan mint a tiédnek ,csapongó és nekünk erre 2 védőnő és egy orvos mondta, hogy életkorának megfelelő.Én pld soha nem játszottam babával és nem lettem autista.A lányomnak 2 van.Volt egy idő amikor aktívan játszott velük(1-2 hét) azóta igazából max dobálja őket.:D Viszont autózik össze vissza.De ami most nála a legfurább az állandó könyvlapozás.Nem akarja, hogy mutogassunk vagy beszéljünk az állatokról csak simán lapozni akar azt élvezi.Most van az ölelős korszaka, ha eszébe jut hol engem ölel puszil, hol az apját.(autista gyerekek ilyet nem nagyon szeretnek)Nem mondom, hogy nincs bennem aggodalom, de minden nap ,,meglep" valamivel, amivel azt mutatja mennyire tudja, hogy hogyan működik körülötte a világ és mennyire okos úgyhogy bízom benne.Te is tedd ezt a saját lánykáddal:)
2019. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!