Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hidronefrózisos magzatomnak...

Hidronefrózisos magzatomnak milyen esélyei vannak?

Figyelt kérdés

22 hetes magzat, majdnem 12 cm mind a két oldalon a vesetágulata, ami így már a súlyosabb eset, azaz hidronefrózis.

Ha valakinek van hasonló tapasztalata, ismer valakit akinek ilyen volt, elmesélné mi lett a picivel?



2019. nov. 20. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
12cm? Nem 12mm?
2019. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismerek egy kisfiút a családban. Őt 1 éves korában műtötték meg. Eltávolították a tágabb részt. Semmi panaszt nem okozott neki egyébként. Azóta is jól van. Most 2.5 éves.
2019. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

2es vagyok.

Azt lehagytam, hogy még vissza is húzódhat neki. Az én kisfiamnak agykamra tágulata volt és a 36. héten húzódott vissza.

2019. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: valóban elírtam, sajnos nem lehet módosítani. 1,2cm (12 mm)

2.válaszoló:írok privát üzenetet. Köszi a választ.

2019. nov. 20. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Barátnőm kisfiának vesetavulata volt és emellé még húgycső szukelete is..

Az nap lett megműtve, amikor született, azt hiszem valami zacskót helyeztek fel neki, nem szeretnék hulyeseget írni.

3 hónaposan újra műtötték, kivették azt a valamit, kis seb volt neki ott egy hónapig. Azóta minden oké. Teljesen egészséges, okos kisfiú. Már másfél éves. :)

Barátnőm mondta h voltak nehéz napok a műtét előtti héten, a műtét napja és utána is 1 hétig, mert ezalatt kórházban voltak.

2019. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Lányomnak csak 1.6mm volt a tágulat a bal vesében, meg a húgyvezetéken, ami a veséből jön (nem a húgycső!!). Ez picike a tiétekhez képest, de azóta először vesehomok, azóta pedig 2.5mm-es vesekő van a bal veséjében... Rettegek, hogy megindul neki, hogy begörcsöl... Egyszer be is vérzett neki, de a nephrológus a C vitaminra fogta, hogy attól vérzett a veséje... Persze..


Kívánok minden jót a picinek!

2019. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 válaszolónak: koszonom, hogy megosztottad velem. Ez jo hir. Orulok, hogy az a kisfiu jol van! :) Mi is remenykedunk!

6nak: koszonom, hogy irtal. Remelem minel hamarabb megoldodik a veseko problematok!

2019. nov. 21. 08:58
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
6os vagyok. 3.5 éves a kislányom, addig jó, míg nem mozdul meg az a kő..
2019. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szeretném megírni a történet folytatását, hátha más kismamáknak támaszt nyújt majd. :)

(Jobb később, mint..)


Azóta kisfiam lassan három éves lesz. Egészséges, semmi baj a veséjével. Hála Istennek!


Jártunk fél évente, már csak évente kontroll vizsgálatra Máttyus István doktorhoz (aki a téma legnagyobb szakértője. Őt érdemes felkeresni prenatális tanácsadásért, a leletekkel.)

és azon kívül, hogy megállapítja egyre zsugorodik a tágulat, (már egészen minimális), semmi más teendőnk nincs.

2023. jan. 13. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!