Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyakorlott anyukák elvigyem...

Gyakorlott anyukák elvigyem orvoshoz szerintetek?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom.Csütörtökön vittem orvoshoz, mert lázas volt szerdán és alig evett.Gondoltam, hogy a torka lehet a gond viszont nem akartam bizonytalanra menni az ünnepek miatt.Nem írt fel semmit azt mondta, ha lázas még hétfőn akkor vigyem vissza írnak fel antibiotikumot, de már aznap is csak hőemelkedése volt.Most meg már semmi.Viszont olyan laza széklete van amit szó szerint magába szív a pelenka.De csak napi 1-3 alkalommal.

Én úgy tudom hasmenésről ebben a korban akkor beszélhetünk ha több mint 5 kakás pelenka van.Viszont parázok, hogy esetleg mégis eldurvul a helyzet pont az ünnepek alatt(szereztem be azért hasmenésre port szóval felkészültem mindenre).Azért gondolnám, hogy vírus, mert pont hétvégén volt itt egy rokonunk és a lánya és ő mondta, hogy nem tudja mi van a gyerekkel de nagyon sokszor kakál, csak ugye fogzik és azt mondta biztos attól van.Én meg nem kérdőjeleztem meg, mert az én lányom is produkált minden fognál legalább 4-5 pelenkát.Ez viszont nem olyan.

Elvigyem orvoshoz, ha csak ez a napi 1-3 kakás pelenka van?

Előre is köszi a választ és bocs a hossza miatt.



2019. dec. 21. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, gondolkoztam is a dokin, aztán beugrott, hogy ketten megesznek napi 6-8 mandarint. Egy napig nem adtam és helyreállt a kaki. Nálatok nem lehet ilyesmi?
2019. dec. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Evett rendesen? Ha nem, inkább csak ivott, az is okozhatja.

Én feleslegesen nem vinném beteg gyerekek közé. Egyelőre sok folyadék, és ha hétfőig nem javul, hívd fel a dokit. Ő fogja tudni, ez belefér-e a vírusfertőzésbe, vagy inkább látni szeretné.

2019. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A torka miatt nem sok mindent eszik meg.Tejitalt iszik,joghurtot,banánt meg némi főzeléket meg párolt zöldséget eszik de magához képest keveset.De amiket kapott ezek máskor se okoznak gondot.A hangulata amúgy jó, ugyanúgy ugrál meg minden csak kinézetre olyan sápadt meg karikás a szeme alatt szegénynek.


A mandarin nálunk is csinált ronda világot:) Azt se gondoltam volna hogy attól lehet hasmenés,mikor bevezettem nagyon durván meghajtotta.

2019. dec. 21. 23:22
 4/6 A kérdező kommentje:

2


Pff, mondjuk arra nem gondoltam amit írsz, hogy a kevesebb kaja meg a megszokott folyadékmennyiség okozhat ilyet.Lehet nálad lesz a pont:) Legalábbis nagyon örülnék neki ha csak ennyi volna a gond.

Én se akarnám még egyszer bevinni ha nem muszáj,főleg feleslegesen.

2019. dec. 21. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
A kevesebb étel sok folyadék miatt is lehet. Vagy attól, hogy folyik az orra. Nem mind jön ki, szépen lecsorog a váladék és kicsit mehet tőle a hasa. Ha lázas, rosszul van stb hétfőn vidd vissza. De ha semmi komolyabb panasza nincs, "csak picit megy a hasa" azzal a doki sem tud mit kezdeni ilyenkor (ha durvul a hasmenése akkor orvos) . Csináld tovább amit az orvos tanácsolt, próbáld etetni (elég ha sokszor kicsit eszeget), itasd és hamar helyrejön. Jobbulást!
2019. dec. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk hasmenésnél alapszabály, hogy tejes ételt-italt nem adunk a gyereknek (még felnőttnek sem!).
2019. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!