Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez megfázás vagy influenza?

Ez megfázás vagy influenza?

Figyelt kérdés
Gyermekem 6 éves, tegnap reggel arra kelt, hogy fáj a torka. Éjszakára már orrdugulás, orrfolyás és 38 fokos láza volt. Ma már 39 fokos. Nurofenre jól reagált, máshol nem fáj neki, viszont nagyon folyik az orra. Só oldattal inhalátorozunk + Nurofen + C vitamin. Ha holnap nem javul, viszem orvoshoz. Csak állandóan az antibiotikumot nyomják a gyerekekbe ...

2020. jan. 27. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ez szerintem nem influenza, az másképp kezdődik. Valószínű megfázás torok /mandulagyulladás. Én viszem orvoshoz őket, ha ennyire lazasak, viszont a mi orvosunk nem ír mindenre antibiotikumot, tisztában van vele, hogy a torokgyulladasok nagy részét vírusok okozzák és vírus is okoz napokig tartó magas lázat, míg más orvosok (a többség sajnos) tényleg csak orrfolyasra, puffadasra antibiotikumot ír. Megertem, hogy nem akarod elvinni, de inkább állj a sarkadra, mondd meg neki, ha nem muszáj (pl tüszős mandula) akkor ne írja fel. Vagy válts orvost. Jobbulast a gyerkőcnek.
2020. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igazából a közelben (50-60km belül) jobb orvost nem tudok, itt Szabolcsban annyira nem lehet válogatni. Általában nem adok be mindent amit felírnak, mert szeretnek jó sokat. Pont 6 éves oltásra kellett volna mennünk, 2 hónapja töltötte be, most így megint elmarad egy darabig.

Remélem holnap jobban lesz és nem kell mennünk. Amúgy erős kissrác, tartja magát, nem engedi el még így sem.

2020. jan. 27. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek beteg akkor csak az orvos tudja mar jol mi kell neki.
2020. jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!