Kisgyerek szemészet?

Figyelt kérdés
Van akinek a gyerekénél diagnosztizáltak ezt a fajta eltérést Astigmia o.u.? Kérdeztem a doktornő hogy ez mégis mennyire komoly azt mondta hogy évente kontroll illetve lehet majd csak iskolás korára kell szemüveg de nem gyakori..és hogy ez csökkenhet is neki..kérdésem az lenne akinek van ilyen kérem írja meg hogy ez mégis mi illetve kellett e szemüveg?

2020. jan. 29. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az astigmia egy fénytörési hiba, olyan, mint a rövidlátás, vagy a távollátás. Én rövidlátó vagyok és astigmiás, cilinderes kontaktlencsét hordok, a cilinder nem látszik, csak ez a neve. Teljesen gyakori dolog amúgy.
2020. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2020. jan. 29. 13:45
 3/5 A kérdező kommentje:
A doktornő nem mondta hogy a rövidlátással vagy a távollátással probléma lenne.Nem tudom ez mennyire befolyásolja hogy kell e a késöbbiekbe szemüveg?!
2020. jan. 29. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom már óvodás korában kapott rá szemüveget, neki 1-2 éves kora óta figyelték. Akkor még csak az astigmia volt önmagában, most másodikos, de már enyhén rövidlátó is.

Ahogyan én is egyébként, de nálunk a férjem és az én családomban is majdnem mindenki szemüveges.

Jól írta az első, ez egy fénytörési hiba, szerintem elég gyakori. Változhat a növekedéssel, nekünk is azt mondták, hogy javulhat is, romolhat is, azért kell ellenőrizni évente.

2020. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak az asztigmiára is kellhet szemüveg, ha nem adtak, akkor nagyon alacsony a dioptria. Szerintem az asztigmia sokkal zavaróbb a látásban, mint a rövidlátás, legalábbis számomra.
2020. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!