Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti is dühösek vagytok ha...

Ti is dühösek vagytok ha vendégség végén vagy után derül ki h a másik gyerek amugy beteg?

Figyelt kérdés
Már legszívesebben nem találkoznék sebkivel. 15 hósom eddig 2 náthával,1kötőhártya gyulladással megúszta de mindegyik vendégség után történt. Az egyik utána lett bárányhimlős,azt megúsztuk. Most meg múlt héten átmentünk egy barátnőmékhez,ovis gyereke is meg a kicsi is ott köhécseltek,ma reggelre az enyém is😡 nagyon mérges vagyok,hogy akkor minek hív át,miért nem mondja meg? És az is idegesít ha valaki gyereke egyből úgy közelít az enyémhez h összepuszilgatja.és nincs képem rászolni mert amúgy cuki,csak nekem áll fel a szőr a hátamon h most ad át valami betegséget.(tudom az oviban elkerülhetetlen lesz)

2020. febr. 6. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor ennyi idős volt a gyerekem, én is dühös voltam.

Aztán ovis lett :D

Már nem izgat, egyszerűen kivédhetetlen.

Tudom, közhely, de nagy igazság: minél több kórokozóval találkozik, annál ellenállóbb lesz. Olyannyira, hogy 6 évesen elkapott valamit, kb. 3 nap alatt átment rajta, pedig injekcióval kapta a gyógyszert, mivel sajnos hányással is járt a mandulagyulladás. Viszont engem is megfertőzött, pedig 10 éve már nem voltam egyáltalán beteg. Az ágyat nyomtam egy hétig...

2020. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem biztos, hogy tőlük kapta el, mert a legtöbb esetben főleg lappangási időben fertőznek a betegségek, amikor még semmi tünet.
2020. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tegnap kapott oltást, de azt mondták ha láas lesz tőle akkor is csak 1 hét múlva. Mára folyik az orra,köhög,de nem sokat és nem száraz,viszont 38,6 a hője,ugyh adtam neki egy germicid kúpot. Most vigyem vissza dokihoz? Vagy ez az oltás miatt van ilyen hamar?
2020. febr. 6. 10:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy bújkált benne valami amit az oltás kihozott. Ha jól sejtem MMR oltást kapott. Az meg durva mellékhatásokat rus produkálni. Szerencsére annó a lányom megúszta, de a barátnőm kisfia napokig lázas volt, és 2 napig nem volt hajlandó arra a lábára amelyikbe kapta, ráállni. Csak sírt mikor megpróbálta.

A nagylányom már ovis, a tesó 14 hónapos. Én sem akadok fenn ilyenen, hogy köhög valaki. Az ovisok kb. többet köhögnek a megfázásos időszakban, mint amennyit nem. Sose mennénk senkihez, ha azt várjuk, hogy mindenhol mindenki makk egészséges legyen. Ahol testvérek vannak, ott meg aztán főleg nem igazán létezik egészséges időszak. Valaki mindig beteg, oda-vissza ferrőtik egymást.

2020. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha MÁSNAPRA megbetegszik a gyereked, akkor azt garanaltan nem ELÖZÖ NAP kapta el, mert az iylen fertözések lappangási ideje 1-2 hét.
2020. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem nem,a köhögősöknél múlt héten voltunk az oltást kapta tegnap.
2020. febr. 6. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Köhögés egy betegség utan elhuzodhat akar 2-3 hetet is. Es akkor mar kehet oviba a gyerek. Meg jobb ha többször lesz beteg. Kevesebbet lesz oviban az. Nyugodtabban tudsz majd dolgozni, nem kell állandóan tp-re rohangalni. Jo amugy en is ideges voltam mikor ilyen korú volt a fiam. Mondjuk himlonel kiakadnek most is... Most meg azert zavar, mert nem akarok tp-re rohangalni..
2020. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ha közösségbe megyünk, a "veszély" fennáll. Ezzel tisztában vagyok, és szerintem mindenki. Nem féltem a gyerekeimet olyan szinten, hogy kerüljünk mindenkit, aki köhhint kettőt. A túlféltésed és helikopterszülőséged érdemes lenne átbeszélned egy pszichológussal, mert nehéz lesz ez még évekig!
2020. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem, sose voltam hisztérika.
2020. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
38,6-nál biztos nem adnék germicid kúpot. Egyébként nem. Nem védtem ennyire egyiket sem és láss csodát ovira úgy megerősödtek, hogy ha 1 hetet hiányoztak akkor sokat mondok. Az is a hányós -fosós vírus miatt volt. Sose féltettem őket különösebben, massziv iskolás lett belőlük. dokihoz akkor megyünk, amikor elegük van a suliból, egy hét hiányzás nekik is jár.
2020. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!