Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Azokban az országokban, ahol...

Azokban az országokban, ahol nem jellemző vagy teljesen ismeretlen az orrszívó használata, hogy tisztítják a babák orrát?

Figyelt kérdés
2020. febr. 17. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Én hallottam olyat, hogy szájjal... de ez csak a nagyon elmaradott orszagokban.
2020. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen felesleges dolog az orrszívó. Ha folyik az orra meg kell törölgetni, bőven elég. Az orrszívó tipikusan olyan dolog ami teljesen értelmetlen és szükségtelen.
2020. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

A legtöbb helyen az orrszívót nem javasolják, mert tönkreteszi az orrnyákahártyát és egyre gyakoribbak lesznek a fertözések.

Böven elég megtörölni a babák orrát, ha nem száraz a szobalevegö, akkor fölösleges szivogatni.

2020. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Biztosan van ahol nem lehet ilyet kapni. Nekünk sem tisztították sehogy, folyton betegek is voltunk. Úgy tudom a porszívós magyar találmány. Régen használtak olyat, ami egy kis vákumot csinál ha összecsippented, olyat is vettem, semmit nem szedett ki.
2020. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Nekem sosem szivták az orrom. Hamar megtanultam orrot fújni. A nagy 2 evesen tanulta meg, a kicsi most múlt 1 és tud orrot fújni. Ilyen kicsi babáknak arcüregük sem nagyon van.

Parasítanak, törlik nekik. Sok országban azert nem javasolják, mert az orrszívást elmaradott dolognak tartják.

2020. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

A tengervízes orrspray tökéletesen kitakarítja a gyerekek orrát.


Én csak akkor szívom neki, ha már túl vagyunk a tengervízes orrsprayn, de hallom, hogy szörcsög, nem kap levegőt.


Nyílván nem hagyom megfulladni a gyereket, így ha 2-3 orrsprayzés után is még szörcsög, akkor muszáj szívni.

2020. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%
Nagy magyar tévhit, hogy máshol nem ismerik és nem használják... 🙈
2020. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
3 évesem tud már orrot fújni, de most olyan ragacsos zöld trutyi volt az orrában, hogy ezt nem tudta kifújni,kiszívtam neki és rengeteg jött..lehet h szemèt vagyok, de tuti, hogy megelőztem egy arcüreg gyulladást.
2020. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Aki szerint nem kell, azt nem zavarja, ha a gyerek nem kap levegőt, és minden lélegzetvételnél hallja, ahogy szenved a liftező takonnyal? Nem feltétlen azért szívom, mert különben jujj mi lesz, hanem mert a gyerek komfortérzete fényévekkel jobb, ha kap normálisan levegőt, még ha magát az orrszívást nem is szereti. Én is megőrülök, ha be van dugulva az orrom.
2020. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez úgy bírom amúgy, mindennel ez van, először hűű ezt kell csinálni, ha nem csinalod akkor szar szülő vagy, utána meg azért vagy szar, mert az okosok szerint mégsem jó. A hozzátáplálással ia ez megy évek óta..szerencsétlen szülők.
2020. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!