Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nektek mik a válaszaitok az...

Nektek mik a válaszaitok az alábbi kérdésekre, ha felüti a fejét Magyarországon is a koronavírus?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy amúgyis otthon vagy gyesen a legkisebbel. Mikor jönne el az a pont, amikor nem engednéd bölcsibe, oviba a gyereked? És iskolába?

Kb. hány hazai megbetegedésnél mondanád azt, hogy nem mész a gyerekkel játszótérre, játszóházba, ilyen-olyan gyerekprogramokra?

Tegyük fel, hogy a férjed homeoffice-ban dolgozik, a gyerekek már nem járnak sehova, mert para van, a nagyszülők viszont bejárósan dolgoznak még. Lenne olyan pont, amikor emiatt már nem lehetnének együtt a gyerekekkel?

Ha egyre több a megbetegedés, és a gyereked belázasodik, folyik az orra, elvinnéd az orvosi rendelőbe? Csak mert lehet, hogy csak egy kis náha, amit magától kihever pár nap alatt, és pont a rendelőben kapná el a vírust.



2020. febr. 24. 07:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

"Tegyük fel, hogy amúgyis otthon vagy gyesen a legkisebbel. Mikor jönne el az a pont, amikor nem engednéd bölcsibe, oviba a gyereked? És iskolába?"

Bölcsibe eleve nem járná a gyerekem, ha amúgy a másikkal otthon vagyok. Oviba, iskolába menne. Akkor nem menne, ha beteg, vagy ha az iskola, óvoda zárna be.


"Kb. hány hazai megbetegedésnél mondanád azt, hogy nem mész a gyerekkel játszótérre, játszóházba, ilyen-olyan gyerekprogramokra?"

Simán mennék velük mindenhová


%Tegyük fel, hogy a férjed homeoffice-ban dolgozik, a gyerekek már nem járnak sehova, mert para van, a nagyszülők viszont bejárósan dolgoznak még. Lenne olyan pont, amikor emiatt már nem lehetnének együtt a gyerekekkel?%

Nem lenne.


"Ha egyre több a megbetegedés, és a gyereked belázasodik, folyik az orra, elvinnéd az orvosi rendelőbe? Csak mert lehet, hogy csak egy kis náha, amit magától kihever pár nap alatt, és pont a rendelőben kapná el a vírust."

Náthával nem vinnem el. Ha megfordulna a fejemben, hogy komolyabb baja van, akkor előbb felhívnám a rendelőt. Momdjuk én nem Magyarorszagon élek, nálunk eleve nem lehet csak úgy besétálni az orvoshoz. Asszisztensen keresztül lehet időpontot kerni és ő mérlegel, hogy szükséges e egyáltalán.

2020. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Èn a gyerekek miatt nem aggodok, megbetegedéseket regisztráltak gyerektöl, de a tünetek is náluk enyhék vagy egyáltalán nincsenek.

A probléma a 40 feletti, de leginkább a 60-s embereknél van. Ha együtt laktok a nagyszülökkel akkor én azért aggodnék. Talán halálos vagy súlyos áldozat nincs is a gyerekek között.


Ha eljön egy góc gyorsan lezárják a területet. Olaszországban is így volt, igazábol a megbetegedések száma ott sem több mint egy influenzánál és már minden lezárva...


Amit most tehetesz, hogy a gyerekeknek ezerszer elmondod a jó kézmosást. Ès ha lehet beteg vagy idösebb embereket nem látogattok meg mostanában.

2020. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Azt vágod, hogy egy sima influenzajárvány, ami minden évben van, több halálos áldozatot szed, mint a koronavírus?
2020. febr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
A férjem most megy céges útra Németországba, 2 hét múlva meg Olaszországba. Még őt sem fogom elzárni a gyerekektől, igyanis ez csak hiszti. Ugyanez volt anno a madárinfluenzával meg a sertéssel, ahogy akkor is, most is csak öregek és betegek halnak bele a szövődményekbe. Olyanok, akik egy sima náthába is belehalnának, mert gyengék. Egyébként miért járna bölcsibe a gyerekem, ha másikkal otthon vagyok? Nem azért van annyi, amennyi, hogy többet passzoljassak le ide-oda, hanem mert így teljes a családunk.
2020. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Azért ez nem egy hiszti. Nem szabad a vírust lenézni.

A mádárinfluenza és a többi virus azért nem tudott elterjedni mert jól kezelték. Ha a középkorba a járványokat így kezelték volna, akkor nem halt volna ki néha a fél világ miattuk...


De tényleg pánik sem kell hozzá. Ki kell várni a helyzetet és nyitott szemmel járni.

2020. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem szed több halálos áldozatot a szezonális influenza. Az influenza mortalitása 0.1% alatt van, a koronavírusé meghaladja a 3%-ot, de ez még emelkedhet, még mindig nem tudjuk a végét ennek a számnak. És a megbetegedések 20%-a jár válságos állapottal. A magyar egészségügy erre nyilvánvalóan nincs felkészülve. Az idősek valóban veszélyeztetettebbek, de az amúgy egészséges gyerekek és felnőttek is részei a statisztikai sokaságnak.
2020. febr. 24. 09:01
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

most meggyőzni szeretnél minket, vagy a véleményekre vagy kíváncsi?

Én most veszélyeztetett terhesként itthon vagyok, de ha már ovis vagy sulis lenne, engedném.. ha eldurvulna a helyzet úgyis zárva lenne nálunk is ahogy már az olaszoknál is... de mivel itt konkrétan még egyetlen koronavírusos beteget sem diagnosztizáltak teljesen nyugodt vagyok

2020. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Azta... Akkor ha elkapod, csupán 97% az esélyed rá, hogy életben maradsz. Ez tényleg durva!
2020. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

1) Amikor a városban felütötte a fejét a kéz-,láb-,száj vírus, akkor sem vittem közösségbe. De 2 héttel előbb kezdődött az oviszünet és az igazgató igazolta a hiányzást.

2) Ha tényként lehet kezelni, hogy itt van bármilyen vírus, akkor nem engedném a gyerekek közelébe azt, aki potenciális veszélyt jelenthet.

3) Sose viszem egyből az orvoshoz a gyerekeket. Ha több napig elhúzódik a láz, vagy rosszabbodik a köhögés, esetleg nem múlik el pár nap alatt a nátha, fáj a füle, akkor viszem orvoshoz.

2020. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Csak reagáltam. Vagy azt nem szabad itt?

Egyelőre én is nyugodt vagyok, nem érzem aktuálisnak, hogy különösebb óvintézkedéseket tegyek, mindegyik gyerekem jár oviba/iskolába, kivéve a másfél évest, de azért elgondolkodom, mit tennék, ha itt is terjedni kezd.

2020. febr. 24. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!