Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért genny szagu a gyerek...

Miért genny szagu a gyerek lehelete?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves, péntek délután magas láza volt, viszont semmi más baja, le vittem de újra és újra be lazasodott, végül szombaton be vittem az ügyeletre, ahol kiderült herpangina fertőzése van. Csak tüneti kezelést javasoltak, nurofen, tantum verde, paracetamol kúp. Viszont javasolták hogy pár nap után vigyem el a házi orvoshoz, hogy ellenőrizzék minden rendben van e. Ez ma délután volt, a házi orvosnő még írt ki rozsamézet mert a nyelve is rosszul néz ki, meg eubioticsot. A tegnap óta már láza sem volt, enni még mindig nem tud, de ma délután óta nagyon nyűgös, mintha mostmár nehezebben viselné, és érzem, hogy genny szagú a lehelete. Kérem az írjon aki jártas a témában, normális akut herpangina esetén a gennyes lehelet? Vagyis a hólyagok el kell gennyesedjenek?

#normál #Herpangina #gennyes lehelet
2020. márc. 3. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális. Amikor fehér közepén és piros a szélén a hólyag, akkor a fehér rész az genny.

Gyógyulás során ezek kiszakadnak vagy felszívódnak. Ez 1-2 nap, utána kb 5-7 nap alatt a piros részek is eltűnnek.

2020. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj hálásan köszönöm a gyors választ, óriási kő esett le a szívemről a válaszodat olvasva, már nagyon meg voltam ijedve. Igyis tiszta ideg vagyok, mióta ez van, de most már olyan idegesen kerestem a választ, hogy a férjem jó éjszakát kívánt nekem én meg dühösen rá szóltam, hogy hagyjon már békén, ne mind zavarjon. Mégegyszer köszönöm ❤️
2020. márc. 3. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy "betegszagú" a gyerek. Az én kislányom is beteg most, torokgyulladása van. Ő is mindig ilyen szagú ilyenkor. A váladékok miatt.
2020. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, az én kisfiam is mindig ilyen szagú amikor beteg de most ebben a helyzetben már rémeket láttam, és minden hülyeség eszembe jutott, lelkileg már fel is készítettem magam , hogy irány megint a kórház. Na jó nem sajnaltatni akarom magam, csak most hogy meg könnyebbültem így ki jött, köszönöm szépen a válaszokat ❤️
2020. márc. 3. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!