Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy ne legyen betegségtudata,...

Hogy ne legyen betegségtudata, ha egyszer mindig beteg?

Figyelt kérdés

4 éves gyerek, beteg lett születése után, és azóta is. Állandóan. Ma éppen az derült ki, hogy tüdőgyulladása van. Injekciókra kell hordanom vasárnapig. Tavagy ugyanígy tüdőgyuszi, előtte arcüreggyulladás miatt 1 hét kórház. Előtte egyéb okokból még 6x volt kórházban 1-1 hetet.


És ott tartunk, hogy ilyeneket mond nekem: "anya, adjál gyógyszert, beteg vagyok" (épp nem volt beteg) Ha csak elköhinti magát, már adjam az Ambroxolt, adjam a tudoménmit...


Emellett ott van az alap bajai miatti rengeteg kontroll.


És kezdi észrevenni, megérteni... :(


Más hogy csinálja? Hogy ne neveljek bele erős betegségtudatot, ha mindig vinni kell valahova?


2020. márc. 5. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém, teljesen megértelek titeket! Nagyjából ismerős a helyzet, de nem ennyire durván.

Azt nem tudod kikerülni, hogy ne tudatosuljon benne, hogy beteg,ha mindig az, de valahogy a figyelmét ilyenkor el kell terelni. Azokat kell ilyenkor erősíteni, amiket szeret vagy meg tud csinálni.

Mivel ehhez a helyzethez szokott, h mindig kell gyógyszer, normális, hogy eszébe jut. Én pl.ilyenkor azt mondom, hogy kisfiam szerencsére most nem kell gyógyszer, de szívesen csinálok egy finom teát (vagy amit szeret).

Érdemes sokat olvasni, vannak feldolgozó mesék. Pl. Holly a hős.

Amikor épp nem nagyon beteg, olyan dolgokat kell csinálni, ami örömet okoz! Nagyon fontos!

2020. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem egészen a kérdésed... eltitkolni nem tudod előle, ha beteg és az nem baj, ha valahol elfogadja, hogy vannak bizonyos korlátai, amikkel megtanul majd együtt élni. Ahogy mondjuk valakinek nincs szép hangja, akkor nem lesz operaénekes. (Persze most még képzeletben legyen tűzoltó és rendőr.) De az a fontos, hogy ez nem szégyen és titkolnivaló, hogy ugyanolyan értékes és hasznos lehet betegen, lehet pl. jó barát, segítőkész gyermek, okos óvódás... Keressetek olyan elfoglaltságokat, amiket egy betegség alatt is szívesen tud csinálni (nagy mázli mondjuk, ha szeret rajzolni vagy legózni.) És amikor jó szakaszban van, azt nagy örömmel és bátorsággal használjátok ki, vidd át őt a küszöbön a világba, legyenek élményei, társas kapcsolatai.

Csak én vagyok krónikus beteg gyerekkoromtól, azért írom ezt, mert tudom, pszichésen tényleg nehéz teher, de azért sok örömöm van az életemben, tehát még pozitív a mérleg. Főleg köszönhetően a támogató környezetemnek (család, barátok), meg hogy találtam olyan tevékenységet, amit így is tudok csinálni, évezem és sok pozitív visszajelzést kapok.

A gyerekeim ugyan nem betegesek, viszont szoktak kérni gyógyszert csak úgy is, ha eszükbe jut, mert az finom (a lázcsillapító szirup a kedvencük - persze nem adok:)) - és ha kettőt köhintenek, már szerintük otthon kéne maradniuk, mert betegnek lenni jó, nincs ovi/suli és anya csak rám figyel :)

2020. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!